راهنمای خرید دستگاه بدنسازی چندکاره خانگی

راهنمای خرید دستگاه بدنسازی چندکاره خانگی

در مقاله پیش رو از وب سایت آگرین در مورد راهنمای خرید دستگاه بدنسازی چندکاره خانگی اطلاعاتی را در اختیار شما عزیزان قرار خواهیم داد. امروزه انجام ورزش از ضروریات زندگی ماشینی محسوب می شود.‌ چرا که زندگی نوین و امروزی عاملی برای کم تحرکی خیلی از افراد جامعه گردیده. همین امر دلیلی است که افراد از هر موقعیتی برای انجام تمرین و ورزش استفاده کنند. این تمرینات می تواند در باشگاه، پارک و یا منزل صورت پذیرد. ضمن این که تمرینات می تواند سبک و در حد پیاده روی معمولی باشد و یا کمی سخت تر وحرفه ای تر. مانند انجام ورزش‌های بدنسازی در باشگاه و یا منزل. در هر دو صورت برای انجام ورزش‌هایی مانند بدنسازی یا نیاز مراجعه به باشگاه می باشد و یا تمرین در منزل.

با توجه به نوع ورزش‌های ویژه بدنسازی وجود برخی از تجهیزات و ابزارالات ورزشی ضروری می باشد. به همین خاطر انجام این تمرینات معمولا در باشگاه صورت می پذیرد. ولی برخی به هر دلیلی دوست دارند همین تمرینات را در منزل انجام دهند. برای این کار نیاز به دستگاه بدنسازی چندکاره از ضروریات می باشد.

دستگاه بدنسازی چندکاره چیست؟

امروزه برعکس دهه‌های گذشته برای این که انجام ورزش‌ها نیاز به تجهیزات کمتری داشته باشد و جای کمتری نیز اشغال کند دستگاه‌های چند منظوره ورزشی طراحی، تولید و عرضه می شوند. همانگونه که از نام این دستگاه پیداست دستگاه بدنسازی چند کاره نیز همین وظیفه را برعهده دارد و برای انجام نرمش‌ها و حرکت‌های گوناگون بدنسازی و فیتنس طراحی گردیده است. این دستگاه‌ها در دو نوع باشگاهی و خانگی طراحی و عرضه می گردد که نوع باشگاهی آن صددرصد نسبت به نوع خانگی آن مجهز و کامل تر می باشد. اما در کل دستگاه بدنسازی چه در نوع باشگاهی و یا خانگی برای استفاده از حداقل فضا و بیشترین کارایی طراحی گردیده اند.

حالا که با تعریفی مختصر از دستگاه بدنسازی اشنا شدیم در ادامه در مورد راهنمای خرید دستگاه بدنسازی چندکاره خانگی و چند نمونه از این دستگاه‌ها توضیحاتی خواهیم داد.

نکاتی پیرامون دستگاه بدنسازی چند کاره خانگی

اگر تصمیم به انجام ورزش بدنسازی در خانه دارید حتما با گزینه‌های متفاوتی روبرو خواهید شد. اما قبل از این که اقدام به استفاده از راهنمای خرید دستگاه بدنسازی چندکاره خانگی کنید بایستی چند نکته را در نظر داشته باشید که عبارتند از:

چه توقعی از این دستگاه دارید

این بدین معنی است که قبل از هر کاری و انتخاب و خرید دستگاه در این مورد خواسته خود از دستگاه را بدانید و بر مبنای آن خرید کنید. ممکن است نیازی که به دستگاه دارید با خرید یک دستگاه چند کاره معمولی نیز برطرف گردد و دستگاهی که مدنظر دارید خیلی بیشتر از نیاز شما باشد.

مشورت در راهنمای خرید دستگاه بدنسازی چندکاره خانگی

قبل از خرید دستگاه بدنسازی خانگی بهتر است در این مورد با یک مربی که در این زمینه فعال می باشد مشورت نموده و در مورد تصمیم خود توضیح داده و مشورت‌های لازم را بگیرید.

کارایی در فضای منزل

نکته مهم دیگر اینکه بعد از دو مرحله گفته شده این نکته را نیز در نظر داشته باشید که می خواهید چه فضایی از منزل خود را به این امر اختصاص دهید و دستگاه انتخابی شما بگونه ای باشد که یک دستگاه جمع و جور و کارایی بالا در انجام تمرینات ارائه کند.

ویژگی‌های دستگاه بدنساز خانگی

با توجه به توضیحات داده شده در  راهنمای خرید دستگاه بدنسازی چندکاره خانگی، دستگاه بدنسازی بایستی خصوصیات زیر را داشته باشد.

اشغال فضای حداقلی

دستگاهی را انتخاب کنید که با اشغال فضای کم بتواند نیاز شما را برطرف کند. در این مورد عجله نکنید. چرا که این نکته را در نظر داشته باشید که اگر بعد از مدتی فهمیدید که نسبت به کارایی دستگاه دچار اشتباه شده فروش این دستگاه‌ها بسیار مشکل می باشد و معمولا ضرر زیادی بدنبال خواهد داشت.

مقدار هزینه

از ویژگی‌های دیگر دستگاه بدنساز خانگی که بایستی آن را مدنظر قرار داد مبلغی است که برای این وسیله در نظر گرفته اید. در این مورد اگر دستگاه مورد نظر خود را انتخاب نمودید بهتر است نوع برند را در نظر بگیرید و کمی بیشتر هزینه کنید. اما بهترین را انتخاب نمائید.

استحکام دستگاه در راهنمای خرید دستگاه بدنسازی چندکاره خانگی

نکته مهم دیگر که بایستی جزو ویژگی‌های مثبت دستگاه قلمداد گردد توجه به استحکام دستگاه می باشد. واقعا اگر تصمیم به ورزش در خانه را دارید بهتر است این مسئله را نیز در نظر داشته باشید.

تجهیزات جانبی

دستگاه بدنسازی خانگی به تنهایی نمی تواند کلیه احتیاجات شما در زمینه ورزش را برآورده کند. در کنار ِن لوازم جانبی دیگری نیز احتیاج دارید. از جمله می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • دمبل : از تجهیزات ضروری است که از ابتدا مورد لزوم می باشد و بایستی نوع و وزن آن با نظر مربی انتخاب گردد.
  • طناب : این وسیله نیز برای کالری سوزی جزو ضروریات بوده و حتما بهترین نوع آن را انتخاب نمایید.
  • کش یا فنر سینه : از تجهیزاتی محسوب می گردد که بر روی برخی از دستگاه‌های بدنسازی خانگی وجود دارد و با آن تمرینات مربوط به تقویت عضلات سینه و شانه انجام می پذیرد. ممکن است برخی دستگاه‌ها ای کش یا فنر را نداشته باشند و نیاز به تهیه جداگانه آن باشد. برای همین بهتر است در صورت خرید جداگانه بهترین را انتخاب نمایید.
  • وزنه سنگین(هالتر): این مورد نیز بایستی جداگانه و زیرنظر مربی انتخاب وتهیه گردد.

سخن آخر

در این نوشته ما به بررسی راهنمای خرید دستگاه بدنسازی چندکاره خانگی پرداختیم.  اگر به هر علت وقت حضور در باشگاه را ندارید و قصد جدی برای انجام ورزش بدنسازی در منزل را دارید در خرید تجهیزات ورزشی بدنسازی خانگی که با حداقل اشغال فضا بهترین کارایی را برای شما داشته باشد دقت نموده و در این زمینه با مربی بدنساز حتما مشورت نمایید.

agrinadmin
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 1 =