دستگاه بدنسازی چند کاره

دستگاه بدنسازی

با توجه به این که انجام ورزش ارتباط مستقیم با سلامتی افراد دارد به همین منظور باشگاه هایی را در سطح شهر می بینید که در کار انجام خدمات ورزشی به افراد اعم از آقا و یا بانو می باشند. در قبال دریافت هزینه اشتراک ماهیانه امکانات و تجهیزاتی را در اختیار افراد گذاشته و استفاده کنندگان می توانند زیر نظر مربی بدنساز و تغذیه به صورت حرفه ای و یا آماتور به ورزش بپردازند. امروزه خیلی از افراد بخاطر مشغله زیاد دوست دارند در منزل به ورزش بپردازند. به همین خاطر دستگاه هایی وجود دارد که می توان در منزل به ورزش پرداخت. برخی از این دستگاه های ورزشی در آن واحد امکان انجام چند ورزش را فراهم می کنند. در نوشته پیش رو در مورد دستگاه بدنسازی چند کاره توضیحاتی را خدمت شما عزیزان ارائه خواهیم داد. در ارتباط با فروش دستگاه های بدنسازی می توانید با ما در ارتباط باشید.

ورزش بدنسازی

بدنسازی یا پرورش اندام ورزشی است که فرد ورزشکار با انجام تمرین های گوناگون با کمک دستگاه و تجهیزات مختلف به ورزش می پردازد. این ورزش بیشتر بر روی حرکات قدرتی و استقامتی تاکید دارد. همچنین در کنار حرکات ورزشی رژیم غذایی مناسب نیز برای فرد ورزشکار در نظر گرفته می شود. ورزش بدنسازی در رشته های مختلف طراحی و تنظیم گردیده که هر یک تمرینات خاص خود را دارد. هر چند امروزه ورزش بدنسازی به صورت تخصصی و با شرایط خاص برگذار می گردد. اما این ورزش از سابقه ای قدیمی برخوردار بوده و در مصر و روم باستان ورزشکارانی وجود داشتند که بیشتر به تمرینات و مسابقاتی مانند شمشیر بازی می پرداختند. در ایران خودمان نیز این ورزش رواج زیادی داشته و در نوع سنتی آن هنوز نیز طرفداران خاص خود را دارد. دستگاه بدنسازی چند کاره به کمک این ورزش آمده اند.

درکشور ما این ورزش به عنوان ورزش باستانی شناخته می شود و به افرادی که در این زمینه فعالیت می کنند باستانی کار و به پیشکسوتان و مربیان این رشته ورزشی باستانی کار لقب پهلوان را می دهند. پهلوانان نزد و مردم و جامعه احترام خاصی داشته و دارند و به نوعی امین مردم شناخته می شوند.

همانگونه که ورزش باستانی تجهیزات خاص خود مانند میل، کباده و تخته داشته ورزش بدنسازی نوین نیز تجهیزات خاص خود را دارند. دستگاه بدنسازی چند کاره یکی از این تجهیزات مهم است.

همانگونه که گفتیم امروزه بخاطر مشغله افراد و ناتوانی در تنظیم ساعت مشخص جهت ورزش تجهیزاتی وجود دارند که افراد متمایل به انجام ورزش می توانند در منزل و در اوقات فراغت به ورزش بپردازند. این تجهیزات برخی به صورت تخصصی جهت ورزشی خاص بوده و برخی امکان انجام چندین حرکت ورزشی را فراهم می کنند که در ادامه پیرامون آن توضیح خواهیم داد.

دستگاه بدنسازی چند کاره

تجهیزات بدنسازی و دستگاه های بدنسازی انواع مختلفی دارند که هر کدام کارایی خاص خود را دارند. در ادامه به معرفی برخی از این دستگاه ها خواهیم پرداخت:

معرفی دستگاه بدنسازی چند کاره

دستگاه بدنسازی 21 کاره

همانگونه که از نام آن پیداست این دستگاه در آن واحد توانایی انجام 21 حرکت و تمرین ورزشی را به ورزشکار می دهد. برخی از این متعلقات دستگاه عبارتند از:

 • هالتر دویست سانت
 • میله شصت سانت جلو بازو
 • میله ی زیر بغل سیم کش (لت)
 • میز پرس
 • میز لاری
 • خرک لیفت
 • گیره هالتر
 • بارفیکس چند منظوره و دیگر متعلقات و لوازم ورزش

دستگاه بدنسازی تایتان

یکی از بهترین های دستگاه بدنسازی چند کاره که هم در باشگاه و هم درخانه می توان از آن استفاده نمود همین دستگاه می باشد‌. خصوصا ویژگی جالب آن که امکان استفاده چند ورزشکار به صورت همزمان از آن می باشد‌. این دستگاه با لوازم بکار رفته از فولاد و آلومینیوم کارایی بالایی داشته و برای استفاده از آن به محیطی حدودا 4 متر مربعی فضا احتیاج می باشد‌. تمریناتی که با این دستگاه می توان انجام داد عبارتند از:

 • تمرین مربوط به تقویت عضلات بالاتنه همچون پرس سینه، پرس سرشانه، پرس بالا سینه
 • تمرینات مربوط به عضلات پایین تنه مانند اسکوات هالتر و اسکوات اسمیت
 • تمرینات تقویتی جلو پا و پشت پا
 • تقویت عضلات هسته میانی بدن مانند مسگری، زیرشکم، وارونه، شکم ایستاده با استفاده ازسیم کش و تمرینات مربوط به شکم.

استفاده از دستگاه بدنسازی چند کاره تایتان علاوه برتمرینات معمول بدنسازی با تلفیق ابزارهای ورزشی دیگری همچون دمبل ، بدنسازی و کش ورزشی امکان شبیه سازی بسیاری از تمرینات ورزشی را فراهم می سازد‌.

دستگاه بدنسازی 42 کاره

این دستگاه در عین سادگی و کم حجمی امکان انجام تمرین های زیادی را برای ورزشکار فراهم می کند. امکان انجام حرکات و تمرینات مربوط به بالاتنه، بخش میانی و پایین تنه بانوان هم در کمترین فضایی که اشغال می کند از مزیت های این دستگاه می باشد.

دستگاه بدنسازی چند کاره در مدل 10 کاره

این دستگاه دارای ابعادی کوچک و کم حجم بوده و قابلیت تحمل وزن تا 250 کیلو را دارد‌. این دستگاه دارای متعلقاتی ویژه تمرینات جلو پا، نیمکت ویژه پرس با تغییر زاویه برای انجام حرکات پرس سینه، پرس سرشانه و پرس بالا سینه نیز می باشد. ویژگی مهم این دستگاه سبک بودن، استحکام و قابلیت جابجایی آسان و راحت می باشد‌.

دستگاه های چند کاره زیادی در زمینه بدنسازی وجود دارند که برخی از آنها به خاطر حجم بالا فقط قابلیت استفاده در باشگاه ها را دارند.

سخن آخر

در این نوشته ما به بررسی دستگاه بدنسازی چند کاره پرداختیم. اگر تصمیم به خرید دستگاه چند کاره بدنسازی برای انجام تمرین در منزل را دارید حتما قبل از خرید با مربیان این رشته مشورت نموده و دستگاهی را تهیه کنید که ضمن سادگی و استحکام امکان انجام تمرینات بالا را بر ای شما فراهم نماید. کارکردن با آن ساده باشد و بازدهی بالایی را برای شما داشته باشد.

agrinadmin
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + 3 =