ترامپولین حفاظ دار و تاشو | ویژگی ها و مزایای استفاده از ترامپولین

ترامپولین حفاظ دار و تاشو

یکی از تجهیزاتی که هم جنبه تفریحی و هم جنبه ورزشی دارد ترامپولین می باشد. شاید شما در پارک ها دیده باشید که از این وسیله برای سرگرمی بچه ها استفاده می گردد. اما در حقیقت یک وسیله ورزشی است که مورد استفاده بزرگتر ها نیز می باشد. ترامپولین در اندازه ها و انواع گوناگونی تولید و عرضه می گردد. برخی از آنها به اندازه ای بزرگ و طراحی شده اند که دو نفر نیز به راحتی می توانند بر روی آن به انجام حرکت های ورزشی بپردازند. استفاده از آن احتیاج به مکان ها و سالن های بزرگی دارد. یکی از انواع این ترامپولین ها نوع حفاظ دار و تاشو آن می باشد. در نوشته پیش رو در در مورد ترامپولین حفاظ دار و تاشو توضیحات بیشتری خواهیم داد. برای اطلاع از خرید و فروش ترامپولین می توانید با ما در ارتباط باشید.

ترامپولین چیست؟

اگر بخواهیم تعریفی از ترامپولین داشته باشیم بایستی بگوئیم در اصل ترامپولین یکی از شاخه های ورزش ژیمناستیک می باشد. امروزه به وسیله ای که برای انجام این ورزش به کار گرفته می شود ترامپولین می گویند. این ورزش با انجام پرش بر روی ترامپولین انجام می گردد و یکی از پرتحرک ترین ورزشهایی است که توسط بشر ابداع گردیده است. نوع ورزش بر روی این وسیله که برمبنای پرش به بالا و پایین می باشد باعث می گردد که با کمک جاذبه زمین کلیه عضلات، سلول ها و ماهیچه ها درگیر شده، اثرات شفا بخشی را بوجود بیاورند.

انواع ترامپولین

از لحاظ نوع ساخت ترامپولین ها رابه سه دسته می توان تقسیم نمود. نوع کوچک یا مینی ترامپولین، ترامپولین کودک و ترامپولین بزرگ . البته این از لحاظ نوع ساخت می باشد. ولی برای استفاده همگی می توانند از همه نوع آن استفاده کنند. ترامپولین حفاظ دار و تاشو نیز یکی از مدل ها است. یک ورزشکار بزرگسال نیز می تواند از نوع مینی ترامپولین در انجام حرکات و نرمش های ورزشی استفاده کند‌.

ترامپولین حفاظ دار و تاشو

یکی از انواع ترامپولین ها که بیشتر ویژه کودکان و نوجوانان می باشد و مورد استفاده آن نیز در خانه ها و نهایتا در پارکها است نوع حفاظ دار و تاشو آن می باشد که بیشتر بخاطر حفظ سلامت و امنیت کودک و نوجوان حفاظی از جنس تور و با استفاده از لوله های مقاوم (PVC) در اطراف این وسیله نصب می گردد. این وسیله به خوبی می تواند جلوی پرت شدن کودک به اطراف را بگیرد.

بخاطر این که حمل و نقل آن خصوصا در منزل راحت تر باشد قسمت صفحه ارتجاعی ترامپولین نیز به صورت تاشو ساخته می شود‌. این کار باعث می گردد که اگر قصد جابجایی وسیله را در خانه داشته باشید و یا حتی بخواهید آن را در بیرون از منزل و هنگام تفریح استفاده کنید به راحتی بتوانید آن را جابجا و جمع کنید. این وسیله بعد از باز و بسته شدن و استقرار توسط پیچ ها و گیره های مخصوص سفت می شوند.

از نکات مهم ترامپولین حفاظ دار و تاشو توری محافظ آن می باشد. چون ممکن است کودکان هنگام بازی و انجام حرکات بر روی ترامپولین خطر سقوط و مصدوم شدن آنها را تهدید کند. برخورد به توری می تواند تعادل کودک را حفظ نموده و با اطمینان بیشتری بپرد ضمن این که والدین نیز خیالشان آسوده تر می باشد.

ویژگی های ترامپولین حفاظ دار و تاشو

پایه های این محافظ ها از جنس فولاد ضد زنگ بوده به همین جهت هم تحمل بالایی داشته و هم در برابر رطوبت و زنگ زدگی مقاومت بیشتری دارند. در ساخت ترامپولین از پارچه ضخیم پروپیلن استفاده می گردد که در برابر آب و گرد و غبار دچار پوسیدگی و سایش نخواهند شد. هر کدام از پایه های ترامپولین کشی در قسمت زیرین خود یک کفشک از جنس پی وی سی مقاوم دارند. مقاومت بالایی در برابر فشار و صدا داشته و موجب آرامش برای اطرافیان می گردند.

ویژگی های ترامپولین حفاظ دار و تاشو

مزایای ترامپولین حفاظ دار و تاشو

از مزیت های استفاده از ترامپولین تاشو و حفاظ دار این می باشد که قابلیت حمل را داشته و به راحتی درون خودرو جا می گیرد. به همین دلیل می توان در مواقع بیرون رفتن از منزل از این وسیله برای تفریح و بازی کودکان استفاده نمود. ضمن این که بخاطر داشتن حفاظ توری از لحاظ ایمنی کودک نیز خیالتان راحت می باشد.

سخن آخر

در این نوشته ما به بررسی ترامپولین حفاظ دار و تاشو پرداختیم. امروزه ترامپولین ها با برند های مختلف ایرانی و خارجی در بازار موجود می باشند. اگر قصد خرید یکی از این تجهیزات را دارید بهتر لست قبل از خرید تحقیق نموده در مورد کیفیت ساخت و شرکت سازنده از راهنمای خرید در فروشگاه کمک بخواهید. ضمن اینکه در مورد استحکام و حتی ضمانت و خدمات پس از فروش دستگاه نیز اطمینان حاصل کنید.

agrinadmin
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 5 =