بهترین مدل های وزنه مچ دست و پا | بررسی وزن و جنس وزنه ها

وزنه مچ دست و پا

امروزه برای انجام ورزش های بدنسازی از تجهیزات و وسایل مختلفی استفاده می گردد. هر کدام به نوعی برای تمرین عضله سازی مورد استفاده قرار می گیرند. یکی از این تجهیزاتی که در تمرینات بدنسازی مورد استفاده قرار می گیرد وزنه های مچ دست و پا می باشد. در ادامه و در مقاله پیش رو در مورد بهترین مدل های وزنه مچ دست و پا توضیحاتی خواهیم داد.

بهترین مدل های وزنه مچ دست و پا

همانگونه که از نام آنها پیداست وزنه ها وسیله هایی هستند که به دور مچ ها بسته می شوند و به علت سنگین بودن شان آنها را تقویت می کنند. تمرین با این وسیله نیز بسیار متنوع می باشد.

جنس وزنه ها

این وزنه ها از نوعی پارچه ضدحساسیت  نانو و محکم ساخته و درون آن از شمش فلزی آلومینیوم و اکثرا ماسه پر می گردد. این وزنه ها در رنگبندی مختلف موجود می باشد. با خرید وزنه مچ دست و پا می توانید تمرینات بسیاری انجام دهید.

وزن بهترین مدل های وزنه مچ دست و پا

این وزنه ها در وزن های مختلف از نیم کیلوگرم تا سه کیلوگرم تولید می گردد. توسط یک بند چسپی به دور مچ محکم می گردد.

فایده وزنه مچ دست و پا

در مورد فایده های این وزنه ها می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • افزایش قدرت عضلات پا: استفاده مداوم از این وسیله در نرمش ها باعث افزایش قدرت درعضلات پاها می شود. خصوصا بخش ماهیچه های ساق و تاندوم های متصل کننده مچ به ساق را تقویت می نماید.
  • کاهش وزن: استفاده از این تجهیزات ورزشی باعث کاهش وزن و کمک به چربی سوزی در بدن می گردد.
  • افزایش قدرت مچ پا: استفاده از این وسیله ضمن تقویت عضلات ساق و ران باعث تقویت مچ پا نیز می شود.
  • انجام حرکات تمرینی و متنوع بدن سازی که می توان به موارد زیر اشاره نمود: لیفت از کنار، دوچرخه خوابیده، اسکوات، کیک بک با وزنه مچ پا، کرانچ و حرکات متنوع دیگر.

بهترین مچ بند های دست و پا

اگر قصد تمرینات با استفاده از بهترین مدل های وزنه مچ دست و پا دارید، بایستی بتوانید بهترین جنس و کیفیت را انتخاب کنید. برای همین بایستی موارد مهم زیر را رعایت کنید:

بهترین مچ بند های دست و پا

انتخاب وزنه متناسب

برای استفاده از این وزنه ها در تمرین بهتر است وزنه ای را انتخاب کنید که مناسب با وزن تان باشد و در هر شرایطی بتوانید از آنها استفاده کنید. بهتر است در این زمینه قبل از استفاده از مربیانی که  در این زمینه تجربه دارند کمک بگیرید.

استفاده در تمرینات هوازی

این گونه تمرینات مانند دوچرخه سواری ، دویدن و پیاده روی تند باعث سوزاندن کالری و کاهش چربی بدن خواهد گردید. اگر این ورزش ها و تمرینات با استفاده از وزنه های مچی انجام گردد بخاطر وزن بیشتری که به بدن اضافه می گردد با کالری سوزی بیشتری مواجه می گردید.

تمرینات قدرتی با بهترین مدل های وزنه مچ دست و پا

انجام اینگونه تمرینات کاهش وزن بیشتر و جدی تری را به همراه خواهد داشت. در تمرینات قدرتی، بدن تا 36 ساعت بعد به کالری سوزی و عضله سازی ادامه می دهد. هر چه با وزنه های بیشتر (البته با ایمنی و کنترل شده)تمرین شود تاثیر آن بعد از تمرینات بیشتر و بهتر خواهد بود.

خرید بهترین مدل های وزنه مچ دست و پا

با توجه به توضیحات داده شده بایستی مچ بندی انتخاب و اقدام به خرید نمود که در وهله اول دارای کیفیت ساخت بالا و استفاده از مواد اولیه مناسب باشد. ضمن این که نکته مهم نظارت و مشاوره با یک مربی در این زمینه می باشد که از اهمیت و اولویت برخوردار است. بهترین مچ بند دست و پا بایستی قابلیت تنظیم داشته باشد و بتوان آنرا محکم و یا آرام  تر به مچ ها وصل نمود. ضمن این که این مچ بند ورزشی اگر قابل تنظیم برای کم یا بیشترنمودن وزن آن باشد نیز کمک بزرگی به ورزشکار می کند.

قیمت مچ بند دست و پا

در کنار مسائل گفته شده نکته مهم دیگر برای انتخاب بهترین مدل های وزنه مچ دست و پا قیمتی است که برای مچ بند پرداخت می کنید. در قیمت گذاری مچ بند ها کیفیت پارچه ساخته شده قطعه هایی که به کار رفته مانند تسمه گیره قفل کننده، روکش مچ بندها و دیگر موارد دارای اهمیت می باشد. به همین دلیل نیز بایستی هنگام خرید به این موارد دقت کنید تا نه دچار ضرر و زیان احتمالی گردید و نه به نوعی باشد که عملکرد بد آن موجب خسارت های بدنی گردد.

سخن آخر

در این نوشته ما به بررسی بهترین مدل های وزنه مچ دست و پا پرداختیم. برای خرید مچ بند دست و پا ضمن مشورت با مربی در مورد وزنی که برای شما در نظر می گیرد، خرید از محل معتبر و نگاه به برند سازنده خیلی مهم می باشد. در کنار تمرین در مورد استفاده از رژیم غذایی نیز از مربی و یا متخصص تغذیه بهره ببرید.

agrinadmin
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه − 4 =