جهت مشاهده تخفیف‌های ویژه آگرین کلیک کنید
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

کاربر عزیز

خــوش آمــدیــد

ورود

عضویت

مجموع :

0 تومان

دسته بندی های محصولات
اریال یوگا یا یوگای هوایی

اریال یوگا یا یوگای هوایی چیست ؟

ورزش یوگا یکی از قدیمی ترین ورزش ها در زمینه تقویت جسم و روح با انجام حرکت های بدنی، تنفسی و تمرکزی می باشد. این ورزش با قدمتی پنج هزار ساله طرفداران زیادی در سرتاسر جهان دارد. در مورد این ورزش نیز بایستی گفت که دارای سبک های مختلفی می باشد. در مقاله پیش رو هم پیرامون ورزش یوگا و هم در مورد اریال یوگا یا یوگای هوایی توضیحاتی خدمت شما عزیزان ارائه می کنیم.

ورزش یوگا

در مورد یوگا ساده ترین تعریفی که می توان بکار برد عبارت است از مجموعه حرکات جسمی همراه با تنفس عمیق و تمرکز و رها سازی ذهن برای کسب آرامش بیشتر. نکته قابل ذکر در مورد ورزش یوگا این می باشد که این ورزش به نوعی به مدیتیشن نیز مرتبط بوده و افرادی که در یوگا موفق عمل کنند در مدیتشن نیز موفق تر خواهند بود. یوگا را می توان به عنوان یک مکتب فلسفی که اهداف معنوی زیادی را دنبال می کند نام برد. اما اصلی ترین هدف یوگا اتحاد بین روح انسان و روح الهی می باشد. اریال یوگا یا یوگای هوایی نیز یکی از انواع مختلف این ورزش است که می تواند به آرامش هر چه بیشتر شما کمک زیادی کند.

انواع یوگا

ورزش یوگا نیز مانند بسیاری از ورزش ها انواع مختلفی دارد که عبارتند از:

بیکرام

این نوع از ورزش یوگا که به یوگای داغ نیز شناخته می شود متشکل از 26 حرکت بوده که در اتاق داغ با دمای استاندارد 105 درجه فارنهایت و رطوبت 40 درصدی انجام می پذیرد.

اریال یوگا یا یوگای هوایی چیست؟

یوگای هاتا

این نوع از ورزش یوگا به عنوان تمرینات پایه ای و اصلی شناخته می شود. در یوگای هاتا علاوه بر تمرینات جسمی چندین تکنیک تنفسی نیز آموزش داده می شود. از یوگای هاتا به عنوان ورزش پایه و نام برده می شود.

آشتانگا

یوگای آشتانگا از قدیمی ترین و اصیل ترین نوع این ورزش بوده که طرفداران زیادی نیز در سرتاسر دنیا دارد.

یوگای یانگار

این روش از یوگا با استفاده از لوازم جانبی مانند طناب، صندلی و آجر تمرینات را پیش می برد. این مدل تفاوت های بسیاری با اریال یوگا یا یوگای هوایی دارد. با خرید لوازم یوگا می توانید به راحتی تمرینات این مدل را انجام دهید.

یوگای قدرتی

در دهه های گذشته میلادی و در غرب سبک جدیدی از یوگا بکار گرفته شد که مبتنی بر تمرینات سرعتی با تحرک بالا بود و تا حدودی برای بدنسازی نیز مفید بوده.

یوگای کواندالینی

این روش از یوگا با شعارهای آرامبخش شروع گردیده و با آواز نیز پایان خواهد پذیرفت. هدف از این کار نیز آزاد نمودن انرژی فروخورده در افراد می باشد.

یوگای بارداری

همانگونه که از نام آن مشخص است این نوع یوگا شامل حرکات و تمرینات ویژه بانوان باردار بوده که موجب تقویت جسمی و روحی آنها می شود و زایمان راحتی را بدنبال خواهند داشت.

اریال یوگا یا یوگای هوایی

از جمله انواع ورزش های یوگا که دارای قدمت زیادی نیز نیست یوگای اریال یا هوایی می باشد که در مورد آن توضیحاتی خواهیم داد:

اریال یوگا

از این نوع ورزش یوگا با نام های دیگری مانند یوگای سیلک، یوگای بامارچه،  یوگای ضد جاذبه و یوگای هوایی نیز نام برده می شود. اریال یوگا یا یوگای هوایی به عنوان مدرن نیز شناخته می شود و بجای استفاده از زیرانداز در روی زمین از پارچه ای ابریشمی که از سقف آویزان می بوشد استفاده می گردد. همان حرکات یوگا اما بصورت معلق در هوا انجام می پذیرد. استفاده از پارچه ابریشمی موجب حمایت از بدن در زمان معلق بودن می باشد. ضمن اینکه موجب انعطاف پذیری بیشتر بدن و دامنه حرکاتی نرمش ها می گردد.

اریال یوگا یا یوگای هوایی را ترکیبی از تمرینات یوگا، رقص  ژیمناستیک و پیلاتس می دانند که بصورت معلق در هوا انجام می شود. در مورد این سبک از ورزش یوگا بایستی گفت تمرینی کامل است. چرا که با قرار گرفتن مهره های ستون فقرات در یک ردیف موجب از دست دادن کالری اضافه بدن شده و تمرین کننده از فشار جاذبه زمین رها خواهد شد‌. در تمرینات ضد ح

جاذبه این سبک از یوگا تمرین های استقامتی و انعطافی زیادی وجود دارد که ضمن کاهش فشار بر قلب موجب چالاکی ورزشکار نیز خواهد گردید.

فواید اریال یوگا یا یوگای هوایی

این نوع ورزش یوگا امروزه طرفداران زیادی در سرتاسر جهان پیدا نموده است. از این رو در حال گسترش می باشد و فواید خاص خود را دارد. برخی از این فواید عبارت است از:

 • تسکین دردها و فشارهایی که به مفاصل خصوصا ستون فقرات وارد می شود.
 • از بین رفتن گرفتگی عضلات بدن
 • افزایش تعادل
 • افزایش حالت انعطاف پذیری بدن
 • بهبود و تقویت سیستم تنفسی بدن
 • تقویت عضلات شکم، پهلو و کمر
 • کاهش فشار بر دیسک و ستون فقرات
 • حفظ سلامت غدد لنفاوی و کمک به گردش خون بهتر
 • دسترسی و امکان انجام حرکات وارونه
 • افزایش چابکی و چالاکی بدن و موارد دیگر.

نکات مهم ورزش اریال یوگا برای مبتدیان

قبل از اینکه شروع به یوگا کنید باید به یکسری نکات توجه داشته باشید، مخصوصا اگر مبتدی هستید؛ زیرا امکان دارد این حرکات برای شما چالش برانگیز باشد. اولین چیزی که در مورد این ورزش باید بدانید این است که اریال بر مبنای کار با بدن طراحی شده و بانوج‌های مورد استفاده  می‌توانند حتی وزن‌های بالا را نیز تحمل کنند. پس سایز، شکل و توانایی بدن شما هر چه باشد، همچنان می‌توانید از انجام این ورزش لذت ببرید.

دومین مسئله مهم، لباسی است که برای این ورزش انتخاب می‌کنید. بهترین لباس‌ برای اریال یوگا شلوارهای گشاد و استرچ تنگ و شلوار مخصوص یوگا است. همچنین لباسی را انتخاب کنید که از زیر بغل حفاظت کند؛ زیرا امکان کشیده شدن بانوج روی این قسمت بدن وجود دارد.

تغذیه مناسب سومین نکته‌ مهمی است که مبتدیان باید آن را جدی بگیرند. بهتر است قبل از شروع تمرین یک وعده غذایی سبک و مقوی را استفاده کنید. توجه داشته باشید وعده غذایی نه خیلی سنگین و حجیم و نه خیلی سبک باشد که سطح قند خون شما پایین بیاید.

تفاوت سویینگ یوگا و اریال یوگا

در واقع در ورزش سویینگ یوگا با استفاده از پارچه سیلک و آویزان شدن از آن، نیروی جاذبه و وزن بدن در جهت برداشتن فشار از روی آن به خصوص از ستون فقرات عمل می‌کند. این در حالی است که در اریال یوگا یا ورزش زمینی این اتفاق رخ نمی‌دهد.

سویینگ یوگا باعث فرم گرفتن بدن، افزایش انعطاف پذیری، افزایش آگاهی بدن و قدرت بدنی می‌شود. البته در این دو ورزش چون بدن در حالت بی ثبانی نسبی قرار می‌گیرد، پس برای تعادل تلاش می‌کند و در نتیجه باعث افزایش تعادل خواهند شد.

تمرین اریال معمولا به بدن فشار وارد می‌کند مخصوصا برای مبتدی‌ها و نیاز به زمان برای تطابق با آن است؛ در حالی که سویینگ یوگا ورزشی آرام، لذت بخش، کم فشارتر و موثرتر است.

آیا یوگای هوایی ایمن است؟

بله، یوگای هوایی تمرینی ایمن و کم خطر است. البته باید به صورت حضوری و با کمک مربی به انجام آن پرداخت؛ زیرا مربی می‌تواند بگوید چگونه وضعیت مناسبی برای تمرین بگیرید به گونه‌ای که به بدن مخصوصا ستون فقرات آسیبی وارد نشود.

علاوه بر آن شما فاصله چندان زیادی با زمین ندارید؛ چراکه ارتفاع شما شاید حدود ۳ فوت باشد و امکان آسیب رسیدن به بدن کم است.

خطرات اریال یوگا

اینکه این ورزش برای شما مفید یا پر خطر باشد، تا حدودی بستگی به مربی دارد؛ اما به جز این موارد باید مطمئن شوید کل پوزیشن‌ها را به شکلی انجام می‌دهید که به بدن شما آسیبی وارد نمی‌شود.

لباس مناسب برای یوگا هوایی

برای خانم‌ها لباس‌هایی مثل تاپ رکابی و لگ مناسب برای انجام یوگا پیشنهاد می‌شود که البته لباس نباید خیلی تنگ یا گشاد باشد. می‌توانید از شلوار فاق بلند هم استفاده کنید که هم خنک و سبک و هم راحت است.

برای آقایون هم بهترین لباس یوگا، تیشرت راحت و نسبتا گشاد است‌. شلوار مناسب آقایون هم باید از جنس  پنبه، لایکرا و نایلون باشد.

برای خرید انواع لباس یوگا مردانه و زنانه و تجهیزات ورزشی می‌توانید از آگرین اسپورت اقدام کنید که در این فروشگاه محصولات با کیفیت و قیمت مناسبی موجود است.

سخن آخر

به عنوان جمع بندی نهایی این نوشته از وب سایت آگرین بایستی بگوییم اریال یوگا یا یوگای هوایی را به عنوان مکمل یوگای معمولی نیز می شناسند. این نوع از ورزش یوگا علاوه بر تقویت جسمی، برای افرادی که مشکل ستون فقرات و یا دیسک کمر دارند نیز بسیار مؤثر و کارامد می باشد. بنابرای توصیه

می گردد اگر از مشکلات ستون فقرات و کمر درد رنج می برید حتما تحت تظر مربی این نرمش ها را در باشگاه انجام دهید. البته اگر بخاطر ین مسئله تحت نظر پزشک می باشید بهتر است نظر پزشک معالج را نیز در این مورد جویا شوید.

مقالات مرتبط

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − هشت =

فهرست مطالب

  هیچ محصولی در سبد خرید نیست.