اریال یوگا یا یوگای هوایی چیست ؟

اریال یوگا یا یوگای هوایی

ورزش یوگا یکی از قدیمی ترین ورزش ها در زمینه تقویت جسم و روح با انجام حرکت های بدنی، تنفسی و تمرکزی می باشد. این ورزش با قدمتی پنج هزار ساله طرفداران زیادی در سرتاسر جهان دارد. در مورد این ورزش نیز بایستی گفت که دارای سبک های مختلفی می باشد. در مقاله پیش رو هم پیرامون ورزش یوگا و هم در مورد اریال یوگا یا یوگای هوایی توضیحاتی خدمت شما عزیزان ارائه می کنیم.

ورزش یوگا

در مورد یوگا ساده ترین تعریفی که می توان بکار برد عبارت است از مجموعه حرکات جسمی همراه با تنفس عمیق و تمرکز و رها سازی ذهن برای کسب آرامش بیشتر. نکته قابل ذکر در مورد ورزش یوگا این می باشد که این ورزش به نوعی به مدیتیشن نیز مرتبط بوده و افرادی که در یوگا موفق عمل کنند در مدیتشن نیز موفق تر خواهند بود. یوگا را می توان به عنوان یک مکتب فلسفی که اهداف معنوی زیادی را دنبال می کند نام برد. اما اصلی ترین هدف یوگا اتحاد بین روح انسان و روح الهی می باشد. اریال یوگا یا یوگای هوایی نیز یکی از انواع مختلف این ورزش است که می تواند به آرامش هر چه بیشتر شما کمک زیادی کند.

انواع یوگا

ورزش یوگا نیز مانند بسیاری از ورزش ها انواع مختلفی دارد که عبارتند از:

بیکرام

این نوع از ورزش یوگا که به یوگای داغ نیز شناخته می شود متشکل از 26 حرکت بوده که در اتاق داغ با دمای استاندارد 105 درجه فارنهایت و رطوبت 40 درصدی انجام می پذیرد.

اریال یوگا یا یوگای هوایی چیست؟

یوگای هاتا

این نوع از ورزش یوگا به عنوان تمرینات پایه ای و اصلی شناخته می شود. در یوگای هاتا علاوه بر تمرینات جسمی چندین تکنیک تنفسی نیز آموزش داده می شود. از یوگای هاتا به عنوان ورزش پایه و نام برده می شود.

آشتانگا

یوگای آشتانگا از قدیمی ترین و اصیل ترین نوع این ورزش بوده که طرفداران زیادی نیز در سرتاسر دنیا دارد.

یوگای یانگار

این روش از یوگا با استفاده از لوازم جانبی مانند طناب، صندلی و آجر تمرینات را پیش می برد. این مدل تفاوت های بسیاری با اریال یوگا یا یوگای هوایی دارد. با خرید لوازم یوگا می توانید به راحتی تمرینات این مدل را انجام دهید.

یوگای قدرتی

در دهه های گذشته میلادی و در غرب سبک جدیدی از یوگا بکار گرفته شد که مبتنی بر تمرینات سرعتی با تحرک بالا بود و تا حدودی برای بدنسازی نیز مفید بوده.

یوگای کواندالینی

این روش از یوگا با شعارهای آرامبخش شروع گردیده و با آواز نیز پایان خواهد پذیرفت. هدف از این کار نیز آزاد نمودن انرژی فروخورده در افراد می باشد.

یوگای بارداری

همانگونه که از نام آن مشخص است این نوع یوگا شامل حرکات و تمرینات ویژه بانوان باردار بوده که موجب تقویت جسمی و روحی آنها می شود و زایمان راحتی را بدنبال خواهند داشت.

اریال یوگا یا یوگای هوایی

از جمله انواع ورزش های یوگا که دارای قدمت زیادی نیز نیست یوگای اریال یا هوایی می باشد که در مورد آن توضیحاتی خواهیم داد:

اریال یوگا

از این نوع ورزش یوگا با نام های دیگری مانند یوگای سیلک، یوگای بامارچه،  یوگای ضد جاذبه و یوگای هوایی نیز نام برده می شود. اریال یوگا یا یوگای هوایی به عنوان مدرن نیز شناخته می شود و بجای استفاده از زیرانداز در روی زمین از پارچه ای ابریشمی که از سقف آویزان می بوشد استفاده می گردد. همان حرکات یوگا اما بصورت معلق در هوا انجام می پذیرد. استفاده از پارچه ابریشمی موجب حمایت از بدن در زمان معلق بودن می باشد. ضمن اینکه موجب انعطاف پذیری بیشتر بدن و دامنه حرکاتی نرمش ها می گردد.

اریال یوگا یا یوگای هوایی را ترکیبی از تمرینات یوگا، رقص  ژیمناستیک و پیلاتس می دانند که بصورت معلق در هوا انجام می شود. در مورد این سبک از ورزش یوگا بایستی گفت تمرینی کامل است. چرا که با قرار گرفتن مهره های ستون فقرات در یک ردیف موجب از دست دادن کالری اضافه بدن شده و تمرین کننده از فشار جاذبه زمین رها خواهد شد‌. در تمرینات ضد ح

جاذبه این سبک از یوگا تمرین های استقامتی و انعطافی زیادی وجود دارد که ضمن کاهش فشار بر قلب موجب چالاکی ورزشکار نیز خواهد گردید.

فواید اریال یوگا یا یوگای هوایی

این نوع ورزش یوگا امروزه طرفداران زیادی در سرتاسر جهان پیدا نموده است. از این رو در حال گسترش می باشد و فواید خاص خود را دارد. برخی از این فواید عبارت است از:

  • تسکین دردها و فشارهایی که به مفاصل خصوصا ستون فقرات وارد می شود.
  • از بین رفتن گرفتگی عضلات بدن
  • افزایش تعادل
  • افزایش حالت انعطاف پذیری بدن
  • بهبود و تقویت سیستم تنفسی بدن
  • تقویت عضلات شکم، پهلو و کمر
  • کاهش فشار بر دیسک و ستون فقرات
  • حفظ سلامت غدد لنفاوی و کمک به گردش خون بهتر
  • دسترسی و امکان انجام حرکات وارونه
  • افزایش چابکی و چالاکی بدن و موارد دیگر.

سخن آخر

به عنوان جمع بندی نهایی این نوشته از وب سایت آگرین بایستی بگوییم اریال یوگا یا یوگای هوایی را به عنوان مکمل یوگای معمولی نیز می شناسند. این نوع از ورزش یوگا علاوه بر تقویت جسمی، برای افرادی که مشکل ستون فقرات و یا دیسک کمر دارند نیز بسیار مؤثر و کارامد می باشد. بنابرای توصیه

می گردد اگر از مشکلات ستون فقرات و کمر درد رنج می برید حتما تحت تظر مربی این نرمش ها را در باشگاه انجام دهید. البته اگر بخاطر ین مسئله تحت نظر پزشک می باشید بهتر است نظر پزشک معالج را نیز در این مورد جویا شوید.

مطالب مرتبط :

بهترین وسایل مورد نیاز یوگا

مت یوگا تاشو 6 میل روگ

 

agrinadmin
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + 16 =