توپ های ورزشی ایروبیک | مزایای استفاده از توپ های ورزشی

توپ های ورزشی ایروبیک

امروزه ورزش ایروبیک یکی از ورزش های مربوط به بدنسازی می باشد که بخاطر آرامی و زیبایی انجام این ورزش طرفداران زیادی را در جامعه کسب نموده است. در این ورزش نیز از تجهیزات خاصی استفاده می شود که هر کدام کارایی خاص خود را دارند. در ادامه و در مقاله پیش رو در مورد یکی از این تجهیزات ورزش ایروبیک یعنی توپ های ورزشی ایروبیک توضیحاتی را خدمت شما ارائه خواهیم نمود.

ورزش ایروبیک چیست؟

ایروبیک یعنی فعالیتی که طی آن عضلات اصلی بدن را به کار می گیرد. این حرکات جنبه ریتمیک دارد. بهتر است روزانه حداقل انجام پانزده دقیقه شروع کنید و کم کم میزان دقایق ورزش را بالا ببرید‌.

متخصصان پزشکی ورزشی می گویند این ورزش سیستم قلب و عروق و تنفس را تنظیم نموده و باعث اکسیژن رسانی به تمام قسمت های بدن می گردد.

با انجام ورزش ایروبیک ، تنفس یکنواخت از دهان و بینی توام انجام شده و باعث تبادل اکسیژن و دی اکسید کربن موجب کنترل قند، وزن و فشار خون خواهد شد.

توپ های ورزشی ایروبیک

این توپهای ورزشی که از مواد پلاستیکی و در قطرهای بین 35 تا 85 سانتی متر ساخته می شود در ورزش ایروبیک بسیار مورد استفاده است. اینگونه توپ ها در دو مدل ساده و خاردار موجود می باشند که نوع خاردار آن جهت ماساژ و خون رسانی بهتر عضلانی طراحی گردیده است.

توپهای ورزشی ایروبیک وسیله ای سبک و بادوام هستند که ورزش نمودن با آن بسیار راحت است. به گونه ای که در ورزش های دیگر مانند یوگا، پیلاتس ، ژیمناستیک و بدنسازی نیز مورد استفاده قرارمی گیرد.

مزیت های استفاده از توپ  ایروبیک

استفاده از توپ های ورزشی ایروبیک مزیت هایی دارد که می توان به موارد زیر اشاره نمود:

مزیت های استفاده از توپ  ایروبیک

مقاوم سازی عضلات اصلی بدن

یکی از اصلی ترین مزیت های استفاده از توپ ایروبیک تقویت ماهیچه ها و عضلات بدن می باشد. توپ ایروبیک بخاطر انعطاف پذیری و سبک بودن هنگام انجام ورزش عضلات بیشتری را درگیر می کند و هر چفدر عضلات بیشتری درگیر باشند افزایش حجم ماهیچه ها نیز بیشتر می گردد. هنگام ورزش با توپ ایروبیک مهمترین عضلاتی که درگیر می شوند ماهیجه های هسته ای بدن شامل ماهیچه های شکمی است. که باعث از بین رفتن چربی های میان بافتی آنان می گردد.

مطالب مرتبط : توپ های ورزشی پیلاتس

افزایش انعطاف پذیری بدن با توپ های ورزشی ایروبیک

استفاده از توپ ایروبیک نه تنها می تواند به افزایش تناسب اندام کمک می کند بلکه می تواند انعطاف پذیری بدن شما را افزایش دهد. ضمن این که ورزشکارانی که انعطاف پذیری بالاتری دارند انجام فعالیت های ورزشی ایروبیک باعث می گردد تا خطر آسیب پذیری کمتری داشته باشند. ضمن این که انجام حرکات با توپ های ایروبیک خطر آسیب پذیری را به شدت کاهش خواهد داد.

افزایش تعادل بدن

از دیگر مزیت های استفاده از توپ های ورزشی ایروبیک حفظ تعادل بدن در ورزشکار می باشد. کسانی که این ورزش را انجام می دهند با نشستن بر روی توپ ایروبیک حفظ تعادل نموده و این تمرین کمک بسیار زیادی در حفظ تعادل ورزشکار می کند. البته لازم به ذکر است که قبل از انجام تمرینات ورزشی ایروبیک حتما زیر نظر مربی بدن خود را گرم کنید.

نکات مهم توپ های ورزشی ایروبیک

نکته مهم در مورد استفاده از توپ های ورزشی اندازه آن می باشد. همانگونه که قبلا نیز گفته شد این توپ ها در اندازه های مختلفی تولید می گردد. اگر قصد تمرین و استفاده از توپ ایروبیک را دارید بهتر است هنگام خرید و یا ورزش با توپ در باشگاه برای لحظه ای روی آن بنشینید‌‌. اگر بین زانو و ران های شما در حالت نشسته زاویه قائمه تشکیل گردید این توپ برای انجام  ورزش شما مناسب می باشد و صدمات ناشی از ورزش با توپ را کاهش خواهد داد.

سخن آخر

در این نوشته ما به بررسی توپ های ورزشی ایروبیک پرداختیم.  اگر قصد ورزش و کار با توپهای ایروبیک را دارید حتما با مربی مشورت نموده و راهنمایی های لازم را دریافت کنید. برای خرید توپ های ورزشی می توانید با ما در فروشگاه ورزشی آگرین در ارتباط باشید.

agrinadmin
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − 9 =