جهت مشاهده تخفیف‌های ویژه آگرین کلیک کنید
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

کاربر عزیز

خــوش آمــدیــد

ورود

عضویت

مجموع :

0 تومان

دسته بندی های محصولات
دستگاه های بدن سازی برای شکم

دستگاه های بدن سازی برای شکم

امروزه انجام ورزش اصول خاص خود را دارد. انجام تمرینات بایستی براساس قانون و در باشگاه و زیر نظر مربی انجام پذیرد. امروزه باشگاه های بدنسازی زیادی وجود دارند که کار انجام ورزش برای علاقه مندان زیر نظر مربیان با استفاده از دستگاه های پیشرفته را انجام می دهند. لازم به ذکر است که انجام اصولی ورزش دستگاه های خاص خود را می خواهد و هر دستگاه ویژه ورزش خاص و مربوط به یکی از اندام های بدن می باشد. در ادامه  و در نوشته پیش رو در مورد دستگاه های بدن سازی برای شکم  توضیحاتی را خدمت شما عزیزان ارائه خواهیم داد.

دستگاه های بدن سازی برای شکم

دستگاه های بدن سازی ویژه کار با شکم متفوت هستند که به معرفی برخی از این دستگاه ها خواهیم پرداخت.

میز شیب دار

برای ورزش شکم اولین حرکتی که مد نظر همه قرار می گیرد حرکت دراز و نشست می باشد. میز شیب دار بهترین دستگاه برای انجام این ورزش است. کار با این دستگاه به صورتی است که ورزشکار می تواند درجه شیب میز را تنظیم کرده و پاها را در قسمت بالای شیب که معمولا تسمه نگهدارنده پا دارد مچ پاها را گیر داده و دو دست را پشت گردن گذاشته و با فشار به سمت بالای شیب خود را بکشد.

این ورزش برای سفت کرد ماهیچه های شکم خیلی مفید بوده و ضمن پربی سوزی عضلات شکم را نیز مقاوم می کند. با استفاده از میز شیب دار می توان حرکات چرخشی نیز انجام داده که برای عضلات پهلو بسیار مفید می باشد. هنگام انجام نرمش با این دستگاه های بدن سازی برای شکم بهتر است که بالاتنه را بیش از حد پایین تر یا بالاتر نبرید. نکته دیگر این که قسمت پشتی نباید با میز تماس داشته باشد و در صورتی که مربی صلاح بداند با نگه داشتن وزنه در دستانتان می توانید فشار حرکت را افزایش دهید.

حرکت وود چاپ با سیم کش

همانگونه که از نام آن پیداست سیم کش از یک سیم با حالت کش مانند و ارتجاعی تشکیل گردیده که در یک طرف آن یک دستگیره و در طرف دیگر قلاب گیرنده وجود دارد. کار با این دستگاه با این که شکل ساده ای دارد ولی جزو حرکات قدرتی بوده و مانند عمل هیزم شکستن می باشد که برای تقویت و درگیری عضلات شکم و پهلو بسیار کارآمد می باشد‌. برای کار با سیم کش به صورت صاف ایستاده و پاها را به اندازه عرض شانه ها باز کنید پهلوهایتان بایستی به سمت دستگاه باشد.

دسته دستگاه سیم کش را با دو دست خود محکم بگیرید. عمل بازدم را انجام داده و دسته را تا جلوی بدن چرخش دهید. مانند پایین آوردن تبر بر‌ای شکستن هیزم. در مرحله بعد دوباره به حالت اول برگشته و حرکت را تکرار کنید. مانند شخصی که در حال شکستن هیزم می باشد.

نکته مهم این که حرکت چرخشی بایستی از کنار بدن شروع شده و به سمت پایین باشد. ضمن این که پایین تنه را کاملا قفل نمی کنید. برای انجام بهتر حرکت به زانوها و ران ها اجازه چرخش بدهید.

سیم کش (کرانچ) ایستاده از دستگاه های بدن سازی برای شکم

اگر در فکر سیکس پک هستید و شکمی با عضلات قوی می خواهید این حرکت ایستاده با سیم کش را انجام دهید. در این حرکت سیم کش را در بالای دستگاه به گونه ای که شانه هایتان بالاتر باشد نصب کنید و طناب را به آن وصل نمائید.

یک وزنه مناسب طبق نظر مربی انتخاب کنید. در حالی که پشت تان به سمت دستگاه می باشد یک قدم به سمت جلو آمده تا سیم دستگاه کشیده شده و آماده بلند کردن وزنه ها شوید. طناب را در دست ها گرفته و آرنج را خم کنید تا هم عرض شانه هایتان شود.

همزمان بالاتنه را تاحد ران ها پایین بیاورید. چند لحظه مکث نموده و دوباره به حالت ایستاده برگردید. در انجام این حرکت باسن تان نبایستی حرکت کند. تاثیر این بخش از حرکت ورزشی بیشتر شامل شکم، پهلوها و بالاتنه می باشد و باعث عضلانی شدن شکم خواهد گردید.

حرکت شکم دستگاه

با این دستگاه بدنسازی برای شکم می توان حرکت کرانچ را به صورت نشسته اجرا نمود. ولی با استفاده از وزنه در دستگاه در اجرای حرکت مقاومت نیز استفاده می شود.

حرکت شکم دستگاه

در مرحله اول وزنه مناسب را طبق نظر مربی انتخاب و روی دستگاه نصب خواهید نمود. سپس دسته ها را گرفته و با عمل بازدم و کشیدن همزمان پاها و دست هاحرکت نرمشی راشروع می کنید. هنگام بسته شدن دستها و بدن انقباص شکم را انجام دهید.

در آخر به آرامی دستها را باز کرده و به حالت اول باز گردید. برای کار با این دستگاه بهتر است از وزنه های سنگین استفاده نکنید. چرا که احتمال فشار به ستون فقرات زیاد می باشد.

دراز و نشست چرخشی با میز شیب دار از دستگاه های بدن سازی برای شکم

این حرکت با همان میز شیب دار می باشد. با این تفاوت که پاها از زانو خم شده و تقریبا حالت نشسته اید و سر شما به سمت پایین شیب نیز می باشد. در این حالت روی میز دراز کشیده و انگشتان را در دو طرف سر قرار دهید. سرشانه ها را از روی میز حرکت داده و به سمت بالا بیایید.

بالاتنه را بالا کشیده و حین بالا آمدن آرنج دست راست خود را به سمت زانوی چپ بچرخانید. دوباره به سمت پایین بروید. این بار این حرکت را برعکس انجام داده و آرنج دست چپ را هنگام بالا آمدن به سمت زانوی راست بیاورید. تقریبا شبیه حرکت ضربدری این حرکت باعث تقویت ماهیچه های پهلو و شکم خواهد گردید. از نکات مهم در هنگام انجام این تمرین به رامی انجام دادن آن می باشد و زیاد به خود فشار نیاورید. از تعداد کم شروع کنید.

دستگاه بدنسازی شکم لندماین

لندماین یکی از دستگاه‌های ورزشی است که با آن حرکات مختلفی از جمله پرس شانه، اسکوات و پرس سینه را می‌توان انجام داد اما حرکات چرخشی با این دستگاه مخصوص شکم طراحی شده است. این دستگاه از یک میله هالتر متصل به سازه شاخته شده است که در سر آن یک صفحه هالتر نیز قرار دارد. برای انجام حرکت شکم با این دستگاه باید میله لند ماین را از زمین بلند کرده و تا ارتفاع شانه بالا بیاورید. سپس با یک حرکت چرخشی آن را بهه انتهای پایین تنه برسانید؛ به طوری که به حالت نیمه نشسته درآیید.

دستگاه شکم خلبانی

یکی دیگر از دستگاه‌هایی که به تقویت عضلات شکم کمک می‌کند، دستگاه خلبانی است. شما می‌توانید با این دستگاه تمرین مخصوصی با عنوان لگ ریز یا بالا رفتن پاهای آویزان را انجام دهید. استفاده از این دستگاه علاوه بر عضلات شکم، تاثیر مستقیمی بر عضلات خم کننده ران نیز خواهد داشت. برای انجام این حرکت لازم است در ابتدا میله‌های افقی بالای دستگاه را محکم در دست بگیرید و خود را آویزان کنید. سپس پاهای خود را به صورت کاملا آرام به اندازه 90 درجه بالا بیاورید. انجام دادن این حرکت در دو حالت پا جمع و پا کشیده به شما در دستیابی به شکم تخت و شش تکه کمک می‌کند.

دستگاه شکم ریلی

یکی از دستگاه‌های پرکاربرد باشگاه‌های بدنسازی، دستگاه شکم ریلی است که بر روی تقویت و رشد عضلات و ماهیچه‌های بالاتنه کار می‌کند. این دستگاه به شما امکان آن را می‌دهد که تمام تمرکز خود را بر روی عضلات راسته و مورب شکمی بگذارید. برای استفاده از این دستگاه کافیست تا بر روی صندلی آن نشسته، دست‌های خود را بر روی دستگیره‌های آن قرار دهید و در مسیر دستگاه با تمرکز و استفاده از عضلات شکمی حرکت کنید.

دستگاه روئینگ شکم

دستگاه روئینگ یکی از دستگاه‌هایی است که فواید و مزایای زیادی دارد. برای اینکه بتوانید با این دستگاه عضلات شکم خود را تقویت کنید، لازم است در ابتدا بدن خود را در حالت پلانک قرار داده و پاهایتان را به طور کامل بر روی دستگاه بگذارید. گردن و عضلات پشت شما باید صاف و در یک راستا قرار داشته باشند.

سخن آخر

در این نوشته ما به بررسی دستگاه های بدن سازی برای شکم پرداختیم. خیلی از حرکات ورزش برای شکم بدون دستگاه و با نرمش انجام می پذیرد. مانند دراز و نشست. اما نکته مهم این است که کلیه این حرکات زیر نظر مربی و تعداد و نحوه انجام آنها با دستور مربی باشد با هیچ وجه در انجام حرکات خودسرانه اقدام نکنید.

مقالات مرتبط

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 1 =

فهرست مطالب

    هیچ محصولی در سبد خرید نیست.