جهت مشاهده تخفیف‌های ویژه آگرین کلیک کنید
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

کاربر عزیز

خــوش آمــدیــد

ورود

عضویت

مجموع :

0 تومان

دسته بندی های محصولات
کار با دستگاه های بدنسازی بانوان

کار با دستگاه های بدنسازی بانوان

امروزه یکی از دغدغه های خانم ها در سرتاسر دنیا داشتن اندامی مناسب و خوش فرم می باشد‌. به جرأت می توان گفت 90 در صد خانم ها به دنبال اندام و عضلات ورزیده نیستند. آنها دنبال خوش فرمی اندام خصوصا در قسمت شکمی و ران و باسن ها هستند. به همین خاطر هم خیلی از خانم ها که به باشگاه مراجعه می کنند بیشتر به دنبال تمیرنات ورزشی هستند که فقط به فرم دلخواه برسند نه اندام ورزیده و عضلات قوی. در کشور باشگاه های ورزشی ویژه بانوان چند سالی است راه اندازی شده و به دو صورت پرورش اندام و ایروبیک فعالیت دارند که کار در این باشگاه ها با دستگاه ها و تجهیزات خاص بدنسازی بانوان صورت می پذیرد. در ادامه و در مقاله پیش رو به مسئله کار با دستگاه های بدنسازی بانوان پرداخته و در این مورد توضیحاتی خواهیم داد‌.

کار با دستگاه های بدنسازی بانوان

اگر یک خانم محترم وارد باشگاه برای تمرینات و ورزش بدنسازی گردد بایستی ابتدا با گرم کردن و پیاده روی آغاز کند. اولین دستگاه انتخابی می تواند تردمیل باشد.

تردمیل

تردمیل دستگاهی است که امروزه در باشگاه ها برای تمرینات با دستگاه هوازی مورد استفاده قرار می گیرد. با این وسیله ورزشی علاقه مندان به پیاده روی می توانند این ورزش را در چندین روش به صورت های آرام، کمی سریع، سریع و حالت دویدن را انجام دهند. خانم هایی که به باشگاه رفته و از تردمیل استفاده می کنند ابتدا بایستی زیر نظر نربی جهت گرم کردن پیاده روی آرام را بر روی تردمیل آغاز کنند. کم کم به سمت سریع تر رفتن ادامه دهند تا با نظر مربی به مرحله دویدن برسد. کار بر روی تردمیل باعث تقویت قسمت پایین تنه می شود.

ضمن این که چربی سوزی زیادی به همراه دارد‌. این وسیله ورزشی به ورزشکار زمان انجام ورزش، مقدار گام های برداشته شده، مقدار کالری سوزانده شده و خیلی دیگر از موارد را نشان خواهد داد. ضمن اینکه تردمیل های امروزی دیجیتال و دارای حافظه بوده و مقدار ورزش و کالری سوزانده شده ماهیانه را نیز درحافظه خودجمع آوری می کنند. در اولین مرحله و زیر نظر مربی ورزشکار با تردمیل ورزش های مورد نیاز گرم کردن و به اصطلاح نفس گرفتن را انجام می دهد. لازم به ذکر است که تردمیل ها در سرعت های مختلف تنظیم می شوند که تنظیم سرعت و مدت زمان آن بایستی با نظارت مربی باشد.

دوچرخه ثابت از کار با دستگاه های بدنسازی بانوان

از دیگر تجهیزات ورزشی که بانوان می توانند در باشگاه های بدنسازی از آنها استفاده کنند دوچرخه ثابت می باشد. همانگونه که از نام آن پیداست این وسیله ورزشی حکم یک دوچرخه را دارد که با حالت درجا و ثابت کار می کند. این وسیله نیز برای تقویت پایین تنه و چربی سوزی خیلی مفید می باشد. دوچرخه ثابت نیز در سرعت ها و راندمان های مختلف فعال بوده و ورزشکار می تواند سرعت و حتی قدرت آن را تنظیم کند. دوچرخه های ثابت مانند تردمیل دارای نشانگر دیجیتال بوده و مقدار مسافت و کالری سوزانده شده را نشان می دهد. انجام این ورزش نیز بایستی از لحاظ زمان و سرعت زیر نظر مربی صورت بپذیرد.

میز پرس

یکی دیگر از روندهای کار با دستگاه های بدنسازی بانوان استفاده از میز پرس می باشد که برای انجام ورزش های قدرتی مانند کار با وزنه و هالتر است. این ورزش حتما بایستی آغاز کار با آن زیر نظر مربی باشد. استفاده از این وسیله ورزشی می تواند با کمک وزنه به چربی سوزی در قسمت بالاتنه و تقویت عضلات بازو، شانه ها و شکمی کمک کند‌.

کار با دستگاه های بدنسازی بانوان و میز شیب دار

یکی از تجهیزات قدرتی که کمک بسیار زیادی در تقویت عضلات شکم و ماهیچه های کمر می کند میز شیب دار می باشد. همانگونه که از نام آن پیداست این وسیله ورزشی نوعی میز می باشد که حالت شیب دار آن تنظیمی بوده و در اندازه و با شیب های مختلف تنظیم می گردد. از مزیت های این وسیله ورزشی سادگی کار با آن است.راهنمای خرید

البته میز باید با نظر مربی در حالت شیب تعیین گردیده تنظیم شود و پاها را در قسمت بالای شیب میز به پد گردنه پا ثابت کنید. دو دست خود را به پشت گردن برده و سر را به سمت بالا حرکت دهید تا مساوی زانو برسد. این ورزش کاملا قدرتی بوده و حتما از لحاظ تعداد بایست زیر نظر مربی صورت پذیرد. زیرا کار غیر اصولی و بیش از اندازه با آن موجب گرفتگی ماهیچه های بالاتنه خواهد شد.

تمرین با وزنه برای خانم ها

کار با دستگاه های بدنسازی بانوان شامل تمرین با وزنه هم می شود. بسیاری از خانم ها در برابر انجام ورزش وزنه زدن مقاومت کرده و می گویند ما احتیاجی به این کار نداریم. چون نیازی به بازوهای عضلانی نداریم. اما کار با وزنه برای چربی سوزی و استحکام استخوان ها و عضلات مفید می باشد. لازم نیست زیادی با وزنه کار کنید. در حدی که عضلات تان قوی گردد. البته این حرکت ها تنوع مختلف دارد که بایستی تمامی این حرکات با نظر و صلاحدید مربی صورت پذیرد حتی تعداد  و مرتبه های آن.

تمرین با وزنه برای خانم ها

 

مطالب مرتبط : بدنسازی بانوان در خانه

کار با دستگاه های بدنسازی بانوان و کش

یکی از تجهیزات ساده که برای ورزش بدنسازی خصوصا برای خانم ها بسیار مفید می باشد کش است. کش ها جزئی جدایی ناپذیر از ورزش های بدنسازی باشگاهی می باشند‌. این وسیله ورزشی ساده چیزی نیست جز یک کش محکم که در یک سر آن دسته و در سر دیگر قلاب و گیره که با اتصال آن به جای مخصوص می توانید انواع حرکت های کششی ویژه دسته و پاها را انجام دهید. از این وسیله ورزشی ساده می توانید در خانه نیز استفاده کنید. البته انجام آن و تعداد حرکتها بایستی بانظر مربی باشد.

 رولر

فوم رول تمرین دهنده شکم یکی از بهترین و مفید ترین دستگاه های ورزشی برای بانوان می باشد. انجام ورزش با این وسیله بسیار راحت است. تاجایی که معلولین نیز می توانند با آن کار کنند. کار با این وسیله بدین صورت است که دو دست خود میله های اطراف این غلتک را گرفته زانوها و نوک انگشتان پا را بر روی زمین قرار می دهید. به گونه ای که غلتک کاملا روبروی شما و موازی با شانه هایتان باشد.

سپس می توانید با کمک دست غلتک را به آرامی به سمت جلو حرکت داده و دوباره به حالت اولیه برگردید. تاجایی که دستانتان صاف و موازی یکدیگر شوند. انجام حرکت های ورزشی و کار با دستگاه های بدنسازی بانوان تاثیر بسیار زیادی در تقویت عضلات و ماهیچه های شکم پشت بازو و شانه ها دارد و برای تناسب اندام شما بسیا مفید می باشد.

سخن آخر

در این نوشته ما به بررسی کار با دستگاه بدنسازی بانوان پرداختیم. تمامی تمرینات بدنسازی و فینیتس حتما بایستی تحت نظر مربی آموزش دیده انجام گردد و نکته مهم دیگر توجه به تعداد حرکات و مرتبه آنها می باشد. در کنار تمرینات ورزشی حتما مربی به شما برنامه غذایی نیز خواهد داد که در نتیجه گیری و بهتر شدن قدرت عضلانی و تمرین بهتر تاثیرگذار خواهد بود.

مقالات مرتبط

دیدگاه ها

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + 14 =

فهرست مطالب

    هیچ محصولی در سبد خرید نیست.