جهت مشاهده تخفیف‌های ویژه آگرین کلیک کنید
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

کاربر عزیز

خــوش آمــدیــد

ورود

عضویت

مجموع :

0 تومان

دسته بندی های محصولات
لوازم بدنسازی پایین تنه

لوازم بدنسازی پایین تنه

بدنسازی یکی از رشته ورزش هایی است که در دنیا طرفداران زیادی دارد. در ایران ما نیز این ورزش طرفداران خاص خود را بویژه در بین جوانان پیدا نموده. به گونه ای که در بسیاری از شهرها باشگاه های خصوصی زیادی با تجهیزات کامل به ارائه خدمت به عزیزان می پردازند. در مقاله پیش رو قصد آن داریم تا ضمن ارائه اطلاعاتی در مورد ورزش بدنسازی پیرامون لوازم بدنسازی پایین تنه توضیحات بیشتری در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. برای خرید تجهیزات باشگاهی می توانید با متخصصان ما در آگرین در ارتباط باشید.

ورزش بدنسازی

به مجموعه تمریناتی که با هدف تقویت اسکلت، ماهیچه ها و عضلات با کمک تجهیزات انجام می شود تمرینات بدنسازی می گویند. این تمرینات را می توان در باشگاه های ویژه بدنسازی و یا در منزل(به صورت محدودتر) انجام داد. به فردی که این ورزش را انجام می دهد بدنساز می گویند.

تجهیزات بدنسازی

همانگونه که گفته شد انجام تمرینات ورزش بدنسازی معمولا نیاز به تجهیزات خاص خود دارد و با توجه به تخصصی بودن تمرینات دستگاه های مربوط به این تمرینات هم زیر نظر مربی و هم نیاز به تجهیزات خاص دارد. این تجهیزات در مورد هر قسمت از بدن جداگانه می باشد.  در ادامه در مورد لوازم بدنسازی پایین تنه توضیحاتی خواهیم داد.

لوازم بدنسازی پایین تنه

همانگونه که گفته شد برای تقویت عضلات پایین تنه استفاده از لوازم خاص خود مهم است. این تمرینات بایستی به گونه ای باشد که چهار سر ران، عضلات ساق پا، همسترینگ و عضلات سرینی تقویت گردد. هر چند در گذشته تمرینات مربوط به پایین تنه و پاها محدود به دستگاه خاصی بود. اما امروزه تمرینات بسیار پیشرفته ای همراه با دستگاه خاص خود را دارد. برخی از این دستگاه ها عبارتند از:

بدنسازی پایین تنه

دستگاه ساق پا نشسته مکانیک

این دستگاه از پروفیل و لوله فلزی با مقاومت بالا ساخته می شود. هدف از استفاده و تمرینات با آن تقویت عضلات نعلی دوقلو می باشد. نحوه استفاده از دستگاه نیز به روش زیر می باشد:

بر روی دستگاه بنشینید. پاها را بر روی قسمت مشخص شده دستگاه بگذارید. ساق پا بایستی بر روی زمین عمود گردد. بالشتک سر چهار سر قرار می گیرد. سپس عضلات ساق را منقبض نموده پاشنه را بالا برید. برای مدت زمان کوتاهی مکث نموده سپس دوباره به آرامی به نقطه شروع برمی گردید. تمرینات با این دستگاه بایستی به صورت آرام و کنترل شده باشد.

دستگاه پرس پا ریلی از لوازم بدنسازی پایین تنه

از این دستگاه برای تمرین و تقویت عضلات ران و باسن استفاده می گردد. برای استفاده  و تمرین با این دستگاه به کمر بر روی دستگاه پرس پا قرار گرفته و در حالی که فاصله بین دو پا به انداره عرض شانه بازگردیده بر روی دستگاه بگذارید. نفس گرفته و گیره های دستگاه را آزاد کنید. زانوها را کامل خم نمایید. به گونه ای که ران ها تقریبا با بالاتنه تماس پیدا کنند و در پایان حرکت نفس را خارج کنید. تمرین را دوباره تکرار نمایید.

دستگاه جلو پا سیم کش

این لوازم بدنسازی پایین تنه مخصوص تمرین عضله چهار سر ران می باشد. عضلات ران پا را تقویت می کند. برای تمرین و استفاده از این دستگاه ورزشکار بر روی آن نشسته و دستگیره های دستگاه را بر روی دست بگیرید. یا بالاتنه را بدون حرکت نگه دارید. زانوها را خم نموده و مچ پا را زیر بالشتک دستگاه قرار دهید. نفس گرفته و پاها را تا جایی که زانو به صورت راست قرار می گیرند بالا بیاورید و در پایان حرکت عمل بازدم تنفسی را انجام داده و نفس را خارج کنید.

لوازم بدنسازی پایین تنه، پشت پا سیم کش

تمرینات با این دستگاه عضلات پشت پا را درگیر نموده و موجب توانمند نمودن اعضای بدن می شود. برای استفاده از دستگاه با شکم بر روی دستگاه خوابیده، دستگیره های دستگاه را در دستان خود محکم بگیرید. در مرحله بعد هر دو پا را بکشید و پاشنه ها را زیر بالشتک قرار دهید. نفس گرفته همزمان هر دو پا را خم کنید.  پاشنه ها را به سمت بوکباسن بالا بیاورید. در پایان تمرین نفس را خارج نمایید.

دستگاه ساق دو کاره

برای تمرین و استفاده از این دستگاه ساق به نحوی بر روی دستگاه قرار بگیرید که شانه های تان برروی بالشتک قرار گیرد. عمل نفس گیری (دم) را انجام دهید. گیره های مربوط به ایمنی دستگاه را آزاد نمایید. زانوها را خم نموده سپس به حالت اولیه برگردید. همزمان عمل خروج نفس (بازدم) را انجام دهید.

سخن آخر

کلام پایانی این که دستگاه های دیگری نیز برای تقویت پایین مورد استفاده قرارمی گیرند. البته لازم به ذکر می باشد که در کنار این لوازم بدنسازی پایین تنه اصلی، تجهیزات جانبی نیز برای تقویت اعضای پایین تنه مورد استفاده قرار می گیرد. نکته مهم در مورد تمرینات بدنسازی انجام آن زیر نظر مربی می باشد.

مقالات مرتبط

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × چهار =

فهرست مطالب

    هیچ محصولی در سبد خرید نیست.