جهت مشاهده تخفیف‌های ویژه آگرین کلیک کنید
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

کاربر عزیز

خــوش آمــدیــد

ورود

عضویت

مجموع :

0 تومان

دسته بندی های محصولات
فواید ورزش بدمینتون

فواید ورزش بدمینتون

فعالیت ورزشی یکی از فرایندهایی است که اگر به درستی و تحت نظر مربی و متخصص ورزشی صورت پذیرد دارای فایده های بسیار زیادی می باشد. یکی از این ورزش ها که احتیاج به آموزش اصولی داشته و تمامی اعضای بدن را درگیر می کند ورزش بدمینتون است. در نوشته پیش رو از آگرین پیرامون فواید ورزش بدمینتون توضیحاتی خدمت شما ارائه خواهیم داد.

ورزش بدمینتون

از این ورزش می توان به عنوان سریع ترین ورزش راکتی در جهان نام برد. این ورزش به صورت دو نفره و در برخی موارد چهار نفره انجام می گردد. یک ضربه محکم به راکت به توپ می تواند تا سرعت 300 کیلومتر بر ساعت برسد. نکته دیگر در مورد ورزش بدمینتون که بایستی گفت این است که این ورزش بسیار فنی می باشد و نیازمند هماهنگی خوب در حرکت های بازیکن و ضربه های وارده بر توپ دارد. نکته مهم دیگر در مورد ورزش بدمینتون این است که بازیکن بدمینتون نیازمند استقامت هوازی، قدرت، چابکی، سرعت و دقت بالا می باشد. انجام حرکات چرخشی، پرشی، عقب و جلو و توانمندی سرعت انتقال از امتیازات یک بازیکن بدمینتون می باشد.

فواید ورزش بدمینتون برای بدن

یکی از اصلی ترین و اساسی ترین فواید ورزش بدمینتون می توان به کالری سوزی آن اشاره نمود. با انجام یک ساعت بازی بدمینتون چیزی حدود چهارصد و هشتاد کالری در بدن سوخته می شود. اگر ورزش بدمینتون را به صورت اصولی و روزانه یک ساعت انجام دهید بعد از گذشت یک ماه حدود 4 کیلو وزن کم خواهید کرد. نکته مهم این که هنگام انجام ورزش بدمینتون بخاطر فعالیت بدنی به صورت منظم هر 20 دقیقه یکبار بایستی حدود 100 سی سی آب مصرف نمایید‌.

فواید ورزش بدمینتون و چربی سوزی

تحرک بالا در ورزش بدمینتون باعث تعریق فراوان در بدن خواهد شد. انجام ورزش بدمینتون باعث خروج مواد سمی و آلوده از بدن می شود. از این رو شما بعد از اتمام ورزش احساس می کنید سبک و راحت شده اید.

ورزش بدمینتون و تناسب اندام

با انجام منظم و روزانه ورزش بدمینتون ماهیچه ها، عضلات ساق پا، همسترینگ و عضلات چهارسر تقویت می شود و به راحتی چربی های شکمی را می سوزاند.

افزایش قدرت بدنی

از دیگر مزایا و فواید ورزش بدمینتون افزایش قدرت بدنی به علت نوع فعالیت بدنی است. این امر موجب افزایش تراکم استخوان می شود‌. کل بدن را به تحرک وامی دارد‌. سلول های سازنده استخوان رشد بهتری خواهند داشت و نکته مهم این که از پوکی استخوان جلوگیری می کند.

ورزش بدمینتون و افزایش تمرکز

ورزش بدمینتون به علت تمرکز بر روی توپ و حرکات هماهنگ و ضربه زدن و همچنین حرکت دادن به موقع راکت نیاز به چالاکی و عکس العمل و هوشیاری بالایی دارد. ورزش بدمینتون اضطراب و استرس را از شما دور خواهد کرد.

ورزش بدمینتون و افزایش تمرکز

فواید ورزش بدمینتون و سلامتی جسمی

ورزش بدمینتون به دلیل حرکات ورزشی سریع، ننظم و هماهنگی که بین اعضای بدن ایجاد می کند برای سلامتی مفید می باشد. این موارد به شرح زیر می باشد:

افزایش عملکرد قلب و ریه ها

با انجام حداقل 20 دقیقه ورزش روزانه بدمینتون تنفس شما تنظیم شده و عضلات قلب نیز قوی تر کار می کند. باعث عملکرد بهتر قلب می گردد. از این رو شما می توانید این ورزش را روزانه انجام دهید تا از مزایای ویژه آن استفاده ببرید.

کنترل فشارخون

با انجام ورزش بدمینتون بدون مصرف دارو می توانید فشار خون خود را کنترل و در حالت نرمال نگه دارید. همچنین استرس و پرفشاری خون را از بدن دور کنید. در واقع ورزش بدمینتون می تواند آرامش روانی را برای شما به همراه داشته باشد. پس سعی کنید برای انجام آن برنامه ریزی ورزشی خوبی داشته باشید.

کاهش قندخون

با انجام ورزش بدمینتون سطح قند خون خود را کاهش وبه حالت نرمال برگردانید. به همین خاطر به بیماران دیابتی ورزش بدمینتون توصیه می گردد.

کنترول کلسترول خون از فواید ورزش بدمینتون

انجام منظم ورزش بدمینتون سطح کلسترول خوب (HDL) را افزایش خواهد داد و کلسترول بد را کاهش می دهد. از این رو شما می توانید چربی خون خود را به سمت مفید بودن ببرید.

سخن آخر

در این مقاله از وب سایت آگرین نا به بررسی فواید ورزش بدمینتون پرداختیم. اما نکته پایانی این که اگر تصمیم به انجام ورزش بدمینتون دارید حتما زیر نظر مربی و متخصصین ورزش انجام دهید.  ورزش منظم بدمینتون اگر به صورت اصولی انجام گردد باعث سلامتی و تندرستی شماخواهد گردید.

مقالات مرتبط

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + یازده =

فهرست مطالب

    هیچ محصولی در سبد خرید نیست.