تمرینات هوازی ناشتا

تمرینات هوازی ناشتا

از دیرباز انجام ورزش و نقش آن در سلامت انسانها جزء اصلی ترین و حیاتی ترین اصول زندگی بشر بوده و می باشد. هر چند در دوران گذشته ورزش  مانند امروز دارای تنوع و پراکندگی نبود. اما بسیاری از نظامیان برای آمادگی جسمانی بیشتر موظف به انجام مداوم آن بودند. در مقاله پیش رو ضمن توضیح در مورد انجام تمرینات ورزشی پیرامون تمرینات هوازی ناشتا و اهمیت آن در سلامت جسم توضیحات بیشتری خواهیم داد.

تمرینات هوازی جه نوع تمرینی است؟

تمرینات هوازی به ورزش هایی گفته می شود که موجب افزایش ضربان قلب می گردد. این تمرینات شامل فعالیت های استقامتی می گردد. انجام آن در مدت کوتاهی موجب افزایش و تقویت عضلات ماهیچه ای و قلب می گردد. این تقویت شامل کلیه اعضای بدن می گردد. ذکر این نکته ضروری است که گفته شود شاید در اوایل انجام این تمرینات دچار سختی در تنفس و خستگی و کوفتگی را به مراه داشته باشد.

اما با انجام مداوم آن ضربان قلب تقویت شده و گردش خون افزایش یافته و کالری سوزی بیشتری خواهد داشت. همانگونه که گفته شد این ورزش کالری سوزی فراوانی را به مراه دارد. اما از فواید اصلی آن می توان به کاهش چربی در سراسر بدن تقویت عمومی بدن در نتیجه کاهش بیماری ها می گردد. طبق تحقیقات علمی، پزشکی که توسط محققین آمریکایی انجام گردیده نشان داده  تمرینات هوازی، قلبی و عروقی که شامل تمرینات منظم و موزون می شود تاثیر مثبت و بسزایی در سلامتی بدن بجای می گذارد.

فواید تمرینات هوازی ناشتا

مهم ترین و اصلی ترین فایده این تمرینات عبارتند از:

  • افزایش توانایی قلب و ریه ها منظم شدن ضربان قلب، بهبود و تقویت ریه ها
  • افزایش چربی سوزی و کالری سوزی بدن
  • تقویت توانایی جنسی همچنین درمان اختلالات جنسی خصوصا مرتبط با تاثیر داروها
  • بهبود کیفیت خواب خصوصا اگر وضعیت انجام تمرینات متوسط رو به شدت می باشد.
  • افزایش تراکم استخوان و تقویت آن اگر تمرینات هوازی شامل حمل وزن کلی بدنتان باشد. تمریناتی مانند پیاده روی، پله نوردی و در صورت امکان کوه نوردی های گروهی.
  • انجام تمرینات هوازی ناشتا موجب کاهش موقعیت های استرس زا و اضطراب می گردد.
  • کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی، فشار خون و کلسترول بالا، دیابت ها و بیماری سرطان
  • تقویت ماهیچه های قلب و راحت تر شدن گردش خون
  • افزایش اعتماد بنفس و بهبود خلق و خو و کمک به رهایی و افسردگی

تمرینات هوازی ناشتا

به تمریناتی که قبل از صرف هر گونه صبحانه و صبح زود انجام می پذیرد ورزش های هوازی ناشتا گفته می شود. انجام این تمرینات به دلیل پایین بودن سطح قند خون و بالا بودن سطح کورتیزول موجب می گردد. پروتئین موجود در عضلات بدن تجزیه و کالری مصرف شده در هنگام تمرین و بعد از آن کمتر می شود. انجام این تمرینات باعث از دست دادن چربی ها می شود.

برخی از این تمرینات هوازی ناشتا عبارتند از:

پیاده روی سریع

از اصلی ترین تمرینات هوازی پیاده روی خصوصا سریع  می باشد که ضمن گرم شدن اولیه بدن موجب تقویت عمومی بدن می گردد.

طناب زدن

از دیگر تمرینات هوازی ناشتا می توان به طناب زدن اشاره نمود که تاثیر بسزایی در تقویت پاها دارد. ضمن چربی سوزی، موجب تقویت ماهیچه های دست و از بین رفتن چربی ها مخصوصا شکم و پهلوها می گردد.

طناب زدن

دویدن روی پله

یکی دیگر از تمرینات هوازی که کمک زیادی به چربی سوزی  کلی بدن و تقویت کلی بدن می گردد. این تمرین در اوایل فشار زیادی به بدن وارد نموده و بهتر است از تعداد دفعات کمتری شروع شده و به مرور تعداد آن بیشتر  شود.

دوچرخه سواری در تمرینات هوازی ناشتا

از دیگر تمرینات هوازی ناشتا می توان به دوچرخه سواری اشاره نمود که تاثیر بسزایی در تقویت عمومی بدن و چربی سوزی در سطح بالایی می گردد. دوچرخه سواری چه به صورت معمولی و چه به صورت ثابت موجب تقویت عمومی و کالری سوزی در سطح زیادی می گردد.

حرکات و تمرینات هوازی شامل تمرینات متعدد دیگری می شود که برخی از آنها می تواند ابتکاری نیز باشد. نکته دیگر این که  بهتر است تمرینات هوازی ناشتا در محیط باز مانند پارک انجام گردد. دستگاه های هوازی بدنسازی هم می توانند کمک زیادی به بهبود انجام تمرینات کنند.

سخن آخر

در این نوشته از وب سایت آگرین به بررسی تمرینات هوازی ناشتا پرداختیم. کلام آخر این که تمرینات هوازی نیز بهتر است آرام و مستمر باشد. بدین معنی که لازم نیست فشار بیش از حد به خود وارد کنید و سعی کنید ملاک اصلی تداوم در انجام آن باشد. در صورت امکان این تمرینات را زیر نظر مربی انجام دهید یا از طریق اینترنت برنامه های تمرینی ورزشی را از سایت های معتبر دریافت نمایید

seokar_user
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + پانزده =