فواید ورزش بوکس | افزایش اعتماد به نفس و بدنی سالم

فواید ورزش بوکس

خیلی از افرادجامعه فکر می کنند که ورزش بوکس چیزی مانند نزاع و درگیری همراه با خشونت می باشد. اما این رشته ورزشی را می توان سلطان ورزش ها نامید. هر روز درحال پیشرفت و به سمت فینیتس است. بوکس صرفا ضربه زدن به حریف مقابل نیست. برای انجام این ورزش باید بسیار سخت تلاش کرد. در نوشته پیش رو فواید ورزش بوکس پرداخته و در مورد آن توضیحاتی خواهیم.

فواید ورزش بوکس

فواید و مزایایی برای این ورزش تعیین شده که عبارتند از:

باعث سلامتی قلب و عروق می گردد

خیلی از افراد بدون اینکه خود بدانند مشکلات قلبی و عروقی دارند که اکثر به بی تحرکی و تغذیه نامناسب بر می گردد  اگر به سمت ورزش بوکس بروید بایستی تمرینات سخت و مداومی را انجام دهید. همچنین تمرینات سخت هوازی از جمله دویدن، پرش و طناب زدن که همگی باعث تقویت و سلامتی قلب می شود.

 برای خرید دستکش بوکس چرمی همین الان کلیک کنید

بهبود و تقویت کلی عضلات

کلیه تمرینات بدنسازی برای آماده شدن در رینگ بوکس انجام می گیرد. این تمرینات مانند دست و پا که برای ضربه زدن به کیسه بوکس انجام می پذیرد باعث از بین رفتن چربی های سلولی می شود. به مرور زمان خودتان متوجه شکل گیری عضلات خواهی شد. این یکی از مهم ترین فواید ورزش بوکس است.

بوکس ازجمله ورزش هایی می باشد که در حین انجام تمرینات از کل اعضای بدن کار گرفته می شود. بنابراین اگر بتوانید به صورت منظم تمرینات را انجام داده و حفظ کنید خیلی سریع به فرم دلخواهتان خواهید رسید.

هماهنگی بین دست و چشم از فواید ورزش بوکس

از فایده های بسیار خوب ورزش بوکس عملکرد بسیار خوب ذهن ورزشکار می باشد. شما باید آمادگی زدن ضربات اصولی را داشته باشید. ضمن این که بایستی از ضربه خوردن نیز محافظت کنید. در طول تمرینات مستمر و انجام مسابقات متوجه خواهید شد که خودآگاهی شما به صورت کلی و همچنین هماهنگی دست ها و چشم در ارتباط با ذهن و حافظه بهبود یافته است. شما به آگاهی بیشتری از چگونگی حرکات بدن خواهید رسید و زمان واکنش در برابر حریف نیز به طرز فزاینده ای افزایش خواهد یافت. همین انجام عکس العمل های سریع و فوری باعث خواهد گردید تا از خوردن ضربات حریف به سر و صورت در امان باشید.

هماهنگی بین دست و چشم از فواید ورزش بوکس

بهبود طبیعی سطح HGH

(هورمون رشد انسانی)

هنگامی که سطح (HGH) یا هورمون رشد انسانی در بدن ورزشکاران افزایش می بابد. شاید سر و صدای زیادی به راه بیافتد. ولی با همه این شرایط امکان افزایش طبیعی هورمون رشد به لطف ورزش بوکس و تمرینات خاص آن بوجود آمده. همین هورمون رشد که از فواید ورزش بوکس است، باعث افزایش بازسازی و رشد سلولی در ورزشکار می شود. کارشناسان بر این عقیده هستند زمانی که سطح اکسیژن مصرفی در طول تمرینات افزایش می یابد تمام جهش ها و ضربه زدن ها و حرکات حین مسابقه با تمرین، رشد سطح هورمون به دنبال دارد.

افزایش اعتماد به نفس در سایه تمرینات و مسابقات بوکس

هنگامی که آمادگی جسمانی بالایی داشته باشید حس اعتماد به نفس شما نیز افزایش خواهد یافت. به موازات آن دستیابی به تناسب اندام و سلامت بیشتر با انجام تمرینات منظم خواهید رسید. به تدریج احساس قوی تر شدن خواهید کرد. همین امر و اعتقاد داشتن و تلاش برای پیروزی حتی در برابر حریفان تمرینی باعث افزایش حس اعتماد به نفس در شما خواهد شد.

دفاع شخصی از فواید ورزش بوکس

هر چند خشونت کار پسندیده ای نیست. اما دلیلی برای عدم دفاع کردن نمی باشد. وقتی هنر بوکس را یاد بگیرید از ورزشی که آموخته اید در اشاعه خشونت استفاده نخواهید کرد. اما اگر مورد حمله یا خشونتی واقع شوید توانایی دفاع از خود را خواهید داشت. جالب تر این که زمانی که اعتماد به نفس تان بالا رود خواه نا خواه از خشونت پرهیز خواهید کرد.

سخن آخر

در این نوشته ما به بررسی فواید ورزش بوکس پرداختیم.  کلام پایانی این که ورزش بوکس فواید دیگری نیز دارد که به همین چند مورد اکتفا کردیم‌. نکته مهم این که کلیه تمرینات خود را زیر نظر مربی انجام دهید. مهمتر آن که به هیچ وجه از دوستان یا اعضای خانواده نخواهید که به عنوان حریف تمرینی به شما کمک کنند. انجام تمرینات در باشگاه و زیر نظر مربی این را به شما یاد خواهد داد که ضربات کنترل شده و عاری از خشونت باشد.

agrinadmin
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − هفده =