جهت مشاهده تخفیف‌های ویژه آگرین کلیک کنید
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

کاربر عزیز

خــوش آمــدیــد

ورود

عضویت

مجموع :

0 تومان

دسته بندی های محصولات
تمرین کشتی در خانه

تمرین کشتی در خانه

کشتی به عنوان یکی از ورزش های دارای قدمت بسیار زیادی می باشد. شاید در گذشته قوانین زیادی در کشتی حکم فرما نبود. اما به مرور زمان و پیشرفت علمی امور مختلف ورزش کشتی نیز از این قافله عقب نمانده و به صورت اصولی تر و حرفه ای تر پیگیری می شود. اما برخی دوست دارند در کنار تمرینات در باشگاه ادامه آن را در منزل انجام دهند. اما این کار بایستی همراه با اصول خاص خود باشد تا به تمرین کننده آسیبی نرسد. در ادامه و در نوشته پیش رو در مورد تمرین کشتی در خانه و چگونگی انجام آن که بدون آسیب رسانی باشد توضیحاتی خواهیم داد.

تمرینات اصولی کشتی

همانگونه که گفته شد تمرینات کشتی امروزه بر مبنای اصول علمی انجام‌ می پذیرد. در کنار این تمرینات عوامل موثر دیگری نیز وجود داردکه عبارتند از:

آمادگی روانی

در کنار انجام تمرینات جسمانی مربیان بایستی به جنبه روانی ورزشکاران نیز اهمیت داد. بخاطر همین تیم های ملی و برخی باشگاه ها به حضور یک فرد روانشناس و کارهای روانی بر روی تک تک ورزشکاران از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد.

آمادگی جسمانی

انجام تمرینات جسمانی مهم ترین و اصلی ترین عامل در روند آمادگی یک کشتی گیر می باشد. به همین خاطر انجام اصولی و علمی آن می تواند کمک بزرگی به ورزشکار کند. تمرین کشتی در خانه نیز، نیازمند آمادگی جسمانی است.

آمادگی تکنیکی

این برعهده مربی است که با توجه به وضعیت بدنی و قدرت کشتی گیر تکنیک های لازمی که ورزشکار می تواند انجام دهد را به وی آموزش دهد.

آموزش تاکتیکی

این امر نیز برعهده مربی می باشد که کشتی گیر تاکتیک پذیر باشد و کارهایی را که مربی از وی می خواهد به راحتی انجام دهد.

تمرین کشتی در خانه

برای انجام تمرینات کشتی در خانه اگر زیر نظر و با دستورات مربی صورت پذیرد خالی از اشکال نمی باشد. اما همانگونه که گفته شد حتما بایستی زیر نظر مربی باشد.

خرید تجهیزات : خرید آدمک کشتی بدون پا

این تمرینات بخاطر نبود حریف تمرینی بیشتر بر اصول بدنسازی و روی فرم نگه داشتن بدن ورزشکار می باشد. نکته مهم دیگر این تمرینات بایستی با توجه به اصول بدنسازی باشد تا صدمه ای به ورزشکار نرسد. بر این اساس و طبق دستورات و نظارت مربی این تمرینات می تواند مفید باشد. این تمرینات می تواند شامل موارد زیر باشد.

تمرین کشتی در خانه مربوط به گرم کردن

این تمرینات با توجه به حضور ورزشکار در منزل باید برنامه ریزی شود. این تمرینات بایستی سبک باشند ولی مدت زمان بیشتری را شامل گردد. چون ورزشکار نمی تواند در منزل دوندگی داشته باشد. اگر امکان آن وجود داشته باشد ورزشکار کمی در حیاط و یا خارج از خانه مثلا پارک یا فضای باز کنار مجتمع ها دویدن داشته باشد تا بدن آماده نرمش در منزل گردد.

تمرین کشتی در خانه مربوط به گرم کردن

تمرینات شکمی

در ورزش کشتی تقویت بخش میانی بدن خصوصا شکم از اهمیت ویژه ای برخوردار می‌باشد و جزء کلیدی و اساسی تمرین کشتی در خانه می باشد. این تمرینات می تواند شامل دراز و نشست و تمریناتی که مربی دستور آن را می دهد باشد.

تمرینات قدرتی

اگر قصد انجام تمرین در منزل را دارید بایستی بدانید که بدنسازی و تقویت عضلات در کشتی از نکات اصلی می باشد. بنابراین بایستی حتما این تمرینات جزو برنامه هایی باشد که در منزل بایستی انجام دهید. از جمله این تمرینات که بخاطر انجام در منزل ممکن است با محدودیت هایی انجام باشد عبارتند از:

  • تمرین با وزنه حداقل 5 روز در هفته البته با نظر مربی
  • پرس پا با لوازم کشتی
  • پرس شکم
  • پرس بازوها و سینه
  • انجام ورزش هایی برای تقویت سرشانه ها مانند شنا
  • انجام بارفیکس
  • تمرین کشتی در خانه قلبی و عروقی: این تمرینات می تواند شامل دوهای سبک و استفاده از دوچرخه ثابت باشد.
  • تمرینات آماده سازی و سرعت: این تمرینات با شدت بالا یکی از تمرینات اصولی و مورد احتیاج در کشتی می باشد. اگر قصد تمرین کشتی در منزل را دارید بهتر است این تمرینات را با نظم خاص و قدرت انجام دهید. تمریناتی مانند طناب زدن، شنای سوئدی، دوچره ثابت با سرعت بالا، بتل روپ، بورپی و امثال این تمرینات که بایستی زیرنظر مربی انجام پذیرد.

نکات مهم تمرین کشتی در خانه

نکته مهم اگر واقعا به عنوان یک ورزشکار در رشته کشتی هستید این نکته را در نظر داشته باشید که انجام تمرینات بایستی در باشگاه و زیر نظر مربی باشد. از تمرینات در منزل به عنوان تمرینات جانبی و کمک کننده نگاه کرد. باید تمرینات اصلی حتما در باشگاه صورت پذیرد.

نکته مهم دیگر در مورد تمرین کشتی در خانه انجام آن زیر نظر و با دستورات مربی باشد. خصوصا در مورد تعداد دفعات تمرینات و تعداد حرکات انجام شده. بهتر است در این مورد کم یا زیاد کردنی خود سرانه و بدون نظر مربی صورت نگیرد.

نکته دیگر این که اگر تمرینات خود را در منزل انجام می دهید بهتر است خودسرانه در مورد مصرف مکمل های غذایی و تقویت زا اقدامی نکرده حتما نظر مربی را جویا شوید.

برنامه تغذیه ای روزانه در تاثیرگذاری تمرینات بسیار مؤثر می باشد. حتما در این مورد برنامه ریزی خاص و زیرنظر مربی خود داشته باشید.

سخن آخر

در این نوشته از وب سایت آگرین ما به بررسی تمرین کشتی در خانه پرداختیم. برای این کار باید نکات بسیاری را رعایت کنید و زیر نظر مربی برای ورزش اقدام نمایید

مقالات مرتبط

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − سیزده =

فهرست مطالب

    هیچ محصولی در سبد خرید نیست.