جهت مشاهده تخفیف‌های ویژه آگرین کلیک کنید
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

کاربر عزیز

خــوش آمــدیــد

ورود

عضویت

مجموع :

0 تومان

دسته بندی های محصولات
تاثیر ترامپولین بر قد

تاثیر ترامپولین بر قد

ترامپولین یکی از ورزش هایی است که در دهه های اخیر جایگاه خاصی در بین کودکان و به صورت خاص نوجوانان و جوانان پیدا نموده است. این ورزش ابتدا به عنوان زیر مجموعه ژیمناستیک شناخته می شد. اما امروزه به عنوان یک رشته ورزشی شناخته می شود. این ورزش به صورت تک نفره و دونفره انجام می شود. به علت استقبال زیادی که از این ورزش در جوامع صورت گرفته است در سال های اخیر به یکی از رشته ورزش های المپیکی نیز درآمده است. اما نکته ای که شاید برای خیلی ها به عنوان سئوال مطرح گردد این است که آیا ترامپولین تاثیری بر قد افراد خواهد گذاشت؟ برای پاسخ به این سوال در مقاله پیش رو ضمن توضیح مختصر در مورد ترامپولین پیرامون تاثیر ترامپولین بر قد نیز اطلاعاتی در اختیار شما عزیزان قرار خواهیم داد.

آیا ترامپولین بر رشد قد تاثیر دارد ؟

همانگونه که گفته شد ورزش ترامپولین یا جست ورزی یک رشته ورزشی مستقل و جدا شده از ژیمناستیک می باشد که به صورت تکی و یا دونفره اجرا می شود. در مورد جدا شدن این ورزش از ژیمناستیک بایستی گفت که به سال 1971 میلادی باز می گردد. لازم به ذکر است این ورزش از سوی ناسا در تمرینات فضانوردان نیز گنجانده شده است. در ادامه هدف ما بررسی تاثیر ترامپولین بر قد است.

در مورد فواید ورزش ترامپولین می توان به موارد زیر اشاره نمود :

تقویت استخوان بندی

در این ورزش بخاطر نوع حرکات و پرش هایی که انجام می پذیرد خصوصا در قشر نوجوان موجب استحکام استخوان بندی و در نتیجه جلوگیری از پوکی استخوان در سنین بالا می گردد.

بهبود کارایی قلب

با توجه به حرکت هایی که بر روی ترامپولین انجام می گردد این ورزش بر اساس تحقیقات انجام شده از جمله ورزش هایی است که می تواند موجب پمپاژ منظم خون و در نتیجه اکسیژن رسانی سطح بالا به سلول های بدن گردد.

افزایش انرژی

بالا و پایین پریدن هایی که بر روی ترامپولین انجام می گیرد باعث می گردد کالری زیادی مصرف گردد و ضمن افزایش ضربان قلب و تنفس موجب افزایش انرژی جسم و روان خواهد گردید. در ادامه هدف ما بررسی تاثیر ترامپولین بر قد است.

افزایش انرژی

کمک به تنظیم وزن

در ورزش ترامپولین به علت تحرک و پریدن های زیاد انرژی قابل ملاحظه ای از فرد گرفته می شود و همین امر باعث چربی سوزی و کاهش وزن می گردد. همچنین انجام این ورزش باعث دفع آنزیم هایی می گردد که به عنوان عامل چاقی شناخته می شوند.

در مورد دیگر فواید ورزش ترامپولین می توان به مواردی مانند: دفع سموم و مواد زائد بدن، تنظیم تعادل جسمی، حرکات اصلاحی بدن مانند قوز کمر و غیره نیز اشاره نمود.

تاثیر ترامپولین بر قد

اگر بخواهیم در مورد تاثیر ترامپولین بر قد ورزش کننده را مورد بررسی قرار دهیم بایستی این نکته را مد نظر بگیریم که اگر ورزش ترامپولین را به صورت اصولی انجام دهیم و همراه با حرکاتی که توصیه می شود باشد صددرصد موثر می باشد. والا می تواند موجب مشکلاتی نیز گردد. برای مثال می توانیم به ورزش بسکتبال اشاره کنیم. افرادی که در این رشته ورزشی فعالیت می کنند به دلیل نوع تمرینات و حرکاتی که انجام می دهند و به خاطر استفاده صحیح از حرکات مربوط به دست ها، پاها و دیگر اندام بدن دچار افزایش قد اصولی می گردند. در ورزش ترامپولین نیز اگر تمرینات وحرکات را اصولی انجام داده شود تاثیر مثبتی بر افزایش قد خواهد داشت. برخی از این حرکات موثر در افزایش قد در ورزش ترامپولین عبارتند از:

تاثیر ترامپولین بر قد با پرش های سنگین

یکی ازحرکاتی که در این ورزش موثر می باشد سعی در انجام دادن پرش های بلند می باشد. بدین معنی که سعی شود پرش های تان به سمت بالا و محکم تر باشد. سعی شود که هربار با قدرت بیشتری به سمت بالا بپرید. ضمن این که اگر موقع پرش با یک پا در هوا حالت لگد و ضربه زدن بوجود بیاورید تاثیر آن بیشتر می باشد.

کشش دست به سمت بالا

برای تاثیر ترامپولین بر قد سعی کنید هنگام پرش دستهای خود را به سمت بالا بکشید. مانند حرکات پاس دادن در والیبال و با پرتاپ توپ به سمت سبد در بسکتبال دستان خود را به هر پرش به سمت بالا بکشید.

نکته مهمی که بایستی متذکر شویم این مسئله می باشد که انجام حرکات ورزشی بر روی ترامپولین می تواند به عنوان عاملی تاثیر گذار بر روی افزایش قد باشد. ولی نمی شود گفت با بالا و پایین پریدن قدتان افزایش خواهد یافت. این حرکات را می توان تاثیر گذار دانست.

نکات مهم ترامپولین

نکات مهمی که هنگام ورزش ترامپولین بایستی در نظر داشت:

مانند تمامی ورزش ها ترامپولین نیز ممکن است در کنار زیبایی ها و فواید خود مانند تاثیر ترامپولین بر قد خطراتی نیز به همراه داشته باشد که می توان آنرا از عدم اجرای صحیح دانست.

یکی از این خطرات شکستگی دست و پا خصوصا در کودکان می باشد. به همین دلیل توصیه می شود حتما انجام ابن ورزش در باشگاه و زیر نظر مربی صورت پذیرد. اگر دوست دارید در منزل کودک تان این ورزش را انجام دهد تمام نکات ایمنی را رعایت نموده و از دستگاه ترامپولینی استفاده کنید که تور محافظ دارد.

یکی از روش‌هایی که برای افزایش قد مورد استفاده قرار می‌گیرد استفاده از ترامپولین است. حرکاتی که روی این دستگاه انجام می‌شود با پرش، کشش پشت کمر و دست‌ها و پاها همراه است؛ به همین دلیل به مرور زمان می‌تواند قد شما را نیز تحت تاثیر قرار دهد. ناگفته نماند که برای رسیدن به این هدف لازم است حرکات مختلفی را به صورت اصولی و درست انجام دهید و تنها بالا و پایین پرید بر روی آن به صورت صاف، کمکی به رشد قد شما نخواهد کرد. همچنین باید توجه داشته باشید که انجام غیراصولی حرکات بر روی این دستگاه با خطراتی همراه خواهد بود و می‌تواند ایمنی شما را به خطر بیندازد.

چه مدت می‌شود روی یک مینی ترامپولین پرید؟

مدت زمان پرش بر روی ترامپولین به هدف شما از انجام این کار و شرایط جسمانی‌تان بستگی دارد. به طور کلی افرادی که مبتدی هستند و قصد شروع این ورزش را دارند بهتر است در ابتدا روزانه 5 دقیقه برای این کار وقت بگذارند و به صورت مرحله‌ای این زمان را افزایش دهند. زمانی که بدن‌تان به این ورزش عادت کرد، می‌توانید روزانه 20 دقیقه صرف جامپ کردن کنید. توجه داشته باشید که قبل و بعد از تمرین خود حداقل 3 دقیقه را به گرم کزدن و استراحت اختصاص دهید تا دچار آسیب نشوید.

ترامپولین در کاهش وزن موثر است؟

از آنجا که بازی با ترامپولین شامل پریدن و کشش پشت، دست‌ها و پاها است، سبب سوزاندن مقدار زیادی کالری می‌شود. از این رو اگر از این روش به صورت مداوم استفاده کنید، تاثیر به سزایی بر کاهش وزن‌تان خواهد داشت. استفاده از دستگاه ترامپولین تاثیری مشابه پیاده روی و دوچرخه سواری بر کاهش وزن دارد؛ به طوری که 20 دقیقه ورزش بر روی این دستگاه برابری می‌کند با اینکه شما 6 مایل دوچرخه سواری کرده باشید. البته میزان کالری سوزی بسته به بدن افراد متفاوت است.

سخن آخر

در این نوشته از وب سایت آگرین ما به بررسی تاثیر ترامپولین بر قد پرداختیم. این وسیله می تواند مزایای بسیار زیادی برای سلامتی افراد داشته باشد. برای خرید ترامپولین می توانید با ما در آگرین در ارتباط باشید.

مقالات مرتبط

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + 3 =

فهرست مطالب

    هیچ محصولی در سبد خرید نیست.