جهت مشاهده تخفیف‌های ویژه آگرین کلیک کنید
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

کاربر عزیز

خــوش آمــدیــد

ورود

عضویت

مجموع :

0 تومان

دسته بندی های محصولات
کش مدرج یوگا و استفاده از آن

کش مدرج یوگا و استفاده از آن

امروزه ورزش ها و تمرینات گوناگونی وجود دارند که هر کدام ویژگی خاص خود را دارند. تمرینات خاص بدنسازی هم برای تقویت عضلات و فرم دادن به ماهیچه های بدن می باشد. تمرینات بدنسازی ویژه ورزش های مختلف مانند کشتی فوتبال والیبال و دیگر ورزش ها که هر کدام تمرینات خاص خود را داشته و در آن به کار گرفته می شوند. یکی از ورزش هایی که خاص پرورش جسم و آرامش روح می باشد یوگا است. این ورزش شاید اندام عضلانی به شما ندهد اما آرامش خاصی به تن و روح شما خواهد داد. در مقاله پیش رو از وب سایت آگرین ضمن توضیح در مورد ورزش یوگا اطلاعاتی در مورد یکی از تجهیزاتی که در این ورزش مورد استفاده قرار می گیرد در اختیار شما عزیزان قرار خواهیم داد. توضیح در مورد کش مدرج یوگا و استفاده از آن در ادامه داده می شود.

ورزش یوگا

یوگا از آن دسته تمرینات ورزشی است که هنگامی که نام آن برده می شود ناخوسته به آرامش روحی در کنار آرامش جسمی فکر می کنیم.

یوگا کلمه ای با ریشه سانسکریت به معنای اتحاد می باشد و بدین جهت این نام را بر این ورزش گذاشته اند که اعتقاد بر این است که یک اتحاد بین روح و تن برقرارمی شود. این اتحاد رامی توان در نیروهای مثبت و منفی بدن نیز یافت. امروزه طرفداران ورزش یوگا آنرا فراتر از تمرین و یک علم با قدمت زیاد می دانند. هنگامی که فرد تمرینات مکرر یوگا را انجام می دهد به این مسئله خواهد رسید که روح و جسم خود را در حالت خونسرد و راحتی نگه دارد. در ادامه این نوشته به معرفی کش مدرج یوگا و استفاده از آنمی پردازیم.

تجهیزات مورد استفاده در یوگا

ورزش یوگا هم مانند دیگر ورزش ها احتیاج به تجهیزات خاص خود دارد که مهم ترین آنها عبارتند از:

استفاده از لباس یوگا

این لیاس ها هنگام تمرینات یوگا مورد استفاده قرار می گیرد و بایستی هنگام انجام حرکت های تمرینی یوگا نرم، سبک و قابل تنفس برای پوست باشد. لباسهای تمرینی یوگا بایستی خاصیت کشسانی زیادی داشته و در هنگام انجام تمرینات بدن آزادانه حرکت داشته باشد.

زیرانداز یوگا

نوعی تشک مخصوص می باشد که در باشگاه و یا خانه هنگام تمرینات برای نشستن و یا انجام حرکات کششی راحت مورد استفاده قرار می گیرد. این زیرانداز از جنس های مختلفی ساخته شده اما در کل برای انجام راحت نرمش می باشد. در کنار آن کش مدرج یوگا و استفاده از آن را هم باید یاد گرفت.

استفاده از کمربند یوگا

این وسیله بیشتر مورد استفاده آن برای تمرینات یوگا در منزل بوده و از مهمترین کاربردهای آن برای کمک به حفظ اعتدال و تاثیر بیشتر در حرکات اصلاحی می باشد. کمربند یوگا در دو نوع برزنت و چرم در اندازه و طول متفاوت تولید می گردد.

کش مدرج یوگا و استفاده از آن

از جمله تجهیزاتی که جدیدا در تمرینات یوگا مورد استفاده قرار می گیرد کش مدرج یوگا می باشد. در مورداستفاده از این وسیله در تمرینات یوگا می توان به موارد زیر اشاره نمود:

کش مدرج یوگا

تمرین کشش پا

برای انجام این تمرین به روی کمر دراز کشیده یک پای خود را از زانو خم نموده و پای دیگر را صاف به سمت بالا بیاورید. ضمن این که از کش مدرج یوگا برای تعادل بهتر استفاده می کنید. کش مدرج را در گودی کف پا قرار داده و دو سر آن را با دو دست خود بگیرید.

تمرین کششی دست با کش مدرج یوگا و استفاده از آن

برای انجام این تمرین مانند حرکت قبل به روی زمین دراز کشیده و یکی از حلقه های کش را بر روی پای خود بیندازید. سمت دیگر را با زاویه 90 درجه آرنج گرفته و به آرامی به سمت دیگر بکشید. این تمرین باعث تقویت بازوها و ماهیچه های ساعد دست شما خواهد شد.

تمرین کششی عضله های پشت ران

در این تمرین نیز به پشت خوبیده و یک زانوی خود را خم می کنید. کش مدرج را در گودی کف پا قرار داده و دو سرکش را در دو دست قرار دهید. در این حالت به آرامی زانوی خود را صاف کنید. انجام این تمرین نیز باعث تقویت عضلات پشت ران خواهد گردید.

سخن آخر

در این نوشته ما به بررسی کش مدرج یوگا و استفاده از آن برای خرید لوازم یوگا پرداختیم. در مورد کش مدرج یوگا بایستی یادآور شویم که این کشها قابل تنظیم بوده و می تو انید در درجه های مختلف آنرا تنظیم کنید. اگر قصد خرید کش مدرج یوگا را دارید بهتر است از فروشگاه های معتبر عرضه کننده وسایل ورزشی و یا از سایت های معتبر اینترنتی تهیه کنید.

یوگا چیست و چه تاثیری بر بدن دارد؟

مقالات مرتبط

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 4 =

فهرست مطالب

    هیچ محصولی در سبد خرید نیست.